Od redakcji

W kwietniowym numerze „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” nasi Czytelnicy znajdą sporo bardzo różnorodnych i – w naszej opinii – zajmujących tekstów. Państwa uwadze polecamy szczególnie teksty – zaproszenia do dyskusji - Jaka powinna być nowa Biblioteka UŚ, autorstwa dyrektora Biblioteki Wandy Dziadkiewicz oraz Ukryty program w praktyce pedagogicznej placówek oświatowych Tadeusza Wolana. Rozpoczynamy cykl Świat mediów – na początek artykuł Magdaleny Krzeczkowskiej o Waldemarze Milewiczu, rozmawiamy z Profesorem Wojciechem Kaute, prezentujemy również pierwszy z cyklu popularnonaukowych artykułów autorstwa Profesora K. G. Nikiforowa z Katedry Fizyki Ogólnej Kałużskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. E. Ciołkowskiego, współpracującego z naszą Uczelnią.

Ze smutkiem przychodzi nam pożegnać Profesorów: Sędzimira M. Klimaszewskiego i Norberta Witka.

Odnotowujemy także sukces sześciorga młodych naukowców z UŚ, którzy w tym roku otrzymali prestiżowe Stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, relacjonujemy jubileusz dziesięciolecia Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy) oraz niecodzienny festiwal teatralny zorganizowany przez naszych kulturoznawców, piszemy o cennym darze dla ołomunieckiej polonistyki i nowym portalu internetowym Uniwersytetu Śląskiego przygotowanym przez Centrum Techniki Obliczeniowej UŚ.

„Gazeta Uniwersytecka UŚ” poszukuje współpracowników!

Jeżeli:

- chciałbyś opisać spotkanie naukowe, konferencję, promocję publikacji, czy jakiekolwiek inne - istotne Twym zdaniem - wydarzenie z Twojego wydziału, instytutu, akademika;

- lubisz pisać i chciałbyś zwiększyć zasób swoich publikacji drukowanych;

- masz pomysł na interesujący artykuł, czy informację dot. życia na uczelni, czy osiedlu akademickim;

- chciałbyś mieć wpływ na zawartość naszego pisma, przekazać nam swoje sugestie, czy uwagi;

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!!

KONTAKT: Mariusz Kubik tel. 259-95-67, 259-96-01, wew. 17-31 e-mail: mkubik@us.edu.pl

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymywać na bieżąco aktualne wydanie „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” on-line, prosimy o przesłanie nam e-mailem (adres jw.) swojego zgłoszenia - wiadomości zawierającej słowo „start” i adres e-mailowy, pod który ma docierać elektroniczna strona główna pisma.

Autorzy: Dariusz Rott