ZAPRASZAMY NA BAL GEOFIZYKA

Bal odbędzie się 20 kwietnia 2001 r. na stołówce studenckiej przy ul. Będzińskiej w Sosnowcu. Rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety są do nabycia u mgr Danuty Kaczor na Wydziale Nauk o Ziemi przy ulicy Będzińskiej 60 w pokoju 1303 (13 piętro) lub u studentki Anny Ślęnzok w akademiku nr 5 w pokoju 34.

Cena biletu – 30 zł do 31 marca, później – 35zł. W cenie biletu zapewniamy dwa gorące posiłki, symboliczny kufel piwa oraz orkiestrę przez całą noc.

Można również zamawiać bilety pocztą elektroniczną lub telefonicznie:
geofiz@us.edu.pl lub dakaczor@us.edu.pl
tel. 291-83-81 wew. 292 tel. 291-89-01 wew. 292

A jak się wszystko zaczęło? Zaczęło się od pomysłu stworzenia nowej specjalności na kierunku GEOLOGII, a więc GEOFIZYKI. Jego autorami są prof. dr hab. Adam Idziak – dziekan Wydział Nauk o Ziemi, prof. dr hab. inż. Wacław Zuberek – kierownik Katedry Geologii Stosowanej Wydziału Nauk o Ziemi oraz prof.dr hab. Jerzy Zioło – dyrektor Instytutu Fizyki przy Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.

Są to międzywydziałowe studia. Studenci mają zajęcia zarówno w Instytucie Fizyki w Katowicach jak i na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Studia te dają im możliwości zdobywania wiedzy nie tylko teoretycznej (wykłady, ćwiczenia), ale i praktycznej (laboratoria, praktyki terenowe).

W roku akademickim 1998/1999 odbył się pierwszy nabór kandydatów. Przyjęto ok. 80 studentów – o bardzo wysokiej średniej na świadectwie dojrzałości. I właśnie Ci młodzi ludzie, pełni zapału i nie baczący na mnożące się przeszkody postanowili zaprosić swoich nauczycieli oraz kolegów na wspólną zabawę. Aktualnie są studentami III roku. Zostało ich 33 (zostali najwytrwalsi). Chcą zaistnieć w środowisku akademickim, pokazać, że są nie tylko „kujonami” ale również wesołą ekipą.

Przygotowywania do balu dobiegają końca. Robimy wszystko żeby goście dobrze się bawili. Orkiestra, dwa gorące posiłki i symboliczna beczka piwa zachęcą do dobrej zabawy.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli akademickich oraz studentów całego Uniwersytetu Śląskiego.