Bezpłatne badania dla studentów UŚ

Zakład Epidemiologii Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiej Akademii Medycznej, w ramach realizowanego projektu naukowego zaprasza studentów IV i V roku wszystkich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego oraz innych wyższych uczelni woj. śląskiego do wzięcia udziału w badaniu. Jego celem jest ocena częstości występowania przeciwciał anty-HCV wśród populacji młodych osób dorosłych. Badanie jest dobrowolne i bezpłatne, polega na jednorazowym pobraniu krwi i oznaczeniu miana przeciwciał anty-HCV. Bardzo zależy nam na pozyskaniu jak największej liczby danych w celu określenia sytuacji epidemiologicznej wirusowego zapalenia wątroby typu C w populacji studentów w naszym województwie. Szczegółowe informacje dla Tych z Państwa, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w badaniu pod numerami telefonów: 208 85 44 lub 208 85 43.

Punkty poboru krwi znajdują się w Przychodni nr 1 przy ul. Mickiewicza 9 oraz Przychodni nr 3 przy ul. PCK 1 w Katowicach, a badania są prowadzone ciągle do końca marca 2004 roku.

Dr n. med. Bogumiła Braczkowska (kierownik projektu)