Drzwi Otwarte Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Uczelniania Rada Samorządu Studenckiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji: Dzień Otwartych Drzwi Uniwersytetu Śląskiego, którą zaplanowano na 14 kwietnia.

Od rana do popołudnia uczniowie ostatnich klas szkół średnich będą mieli okazję spotkać się ze studentami uczelni, którzy opowiedzą o zasadach i warunkach przyjęć na studia, o znanych i nowych kierunkach i specjalnościach studiów na poszczególnych wydziałach. Młodzi goście będą mogli uzyskać "z pierwszej ręki" dokładne informacje o profilu każdej z jednostek kształceniowych uniwersytetu, realizowanych programach i organizacji nauczania. Zaprezentują się studenckie koła naukowe oraz działające przy uczelni stowarzyszenia i organizacje.

Atrakcje Dnia skupione będą na terenie uczelnianego kampusu przy ulicach: Bankowej i Uniwersyteckiej w Katowicach (Rektorat, Wydział Nauk Społecznych, Instytut Fizyki). Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się w auli im. Kazimierza Popiołka na I piętrze Wydziału Nauk Społecznych. Szczegółowe informacje: Magdalena Jaworska, tel.: 502 211 766, e-mail: lena_j@wp.pl

Planowane rozmieszczenie stoisk:

Rektorat (aula im. K. Lepszego)

• Wydział Filologiczny (filologia polska, bibliotekoznawstwo, kulturoznawstwo, filologia angielska, romańska, włoska, germańska, rosyjska, słowiańska, klasyczna, iberystyka)
  • Kolegium Języka Biznesu
  • Filia UŚ w Cieszynie
  • Wydział Radia i Telewizji
  • Wydział Pedagogiki i Psychologii
  • Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
  • Wydział Prawa i Administracji

Rektorat (parter)

• AEGEE