Summer University 2003

słońce
Co roku, od czerwca do października, Europejskie Forum Studentów AEGEE organizuje wypoczynek dla studentów w ramach programu Summer University. Chętni mogą uczestniczyć w kursach językowych, obozach wędrownych, czy zwiedzać wybrane przez siebie miejsca.

W tym roku, nowością są Summer Event's, organizowane wspólnie przez kilka anten stowarzyszenia. Oferta wakacyjna AEGEE jest bardzo bogata: w Adanie można nauczyć się tureckich tańców ludowych, w Barcelonie obejrzeć korridę i zwiedzić muzeum Picassa. Można też wędrować po Karpatach w Rumunii, opalać się nad węgierskim Balatonem, zwiedzić Macedonię, Słowenię, Chorwację, czy Mołdawię, podziwiać zabytki Pragi, Paryża, Istambułu, Moskwy, czy Madrytu. Kursy językowe organizowane są m. in. w Kolonii (j. niemiecki), w Maastricht (j. holenderski), w Rennes (j. francuski), w Salerno (j. włoski). - summery (popularna nazwa programu), to świetna okazja nie tylko na poznanie ciekawych miejsc; to przede wszystkim świetna zabawa w towarzystwie rówieśników z różnych krajów - mówi Wanda Bryndas, zeszłoroczna uczestniczka SU w Barcelonie. Summery trwają od dwu do czterech tygodni i uczestniczy w nich od 20 do 35 osób. W cenę wypoczynku wliczone jest wyżywienie i zakwaterowanie, wstępy do muzeów i galerii. - Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, powiem krótko: na summerze można zapomnieć o nudzie - stwierdza Marcin Kasperek, który na SU jeździ od kilku lat.

W tym roku, do organizacji letniego programu, przyłączyło się AEGEE Katowice.

logo AEGEE
W Podlesicach k. Kroczyc (Jura Krakowsko-Częstochowska), przy współpracy z Grupą Jurajską Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, młodzi ludzie wezmą udział w szkole przetrwania "Jurassic School of Survival". Pod okiem fachowców, będą m. in. uczyć się wspinaczki po skałkach i udzielania pierwszej pomocy. - W ten sposób chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym - mówi Aleksander Kotulecki, główny koordynator projektu. Summer zorganizowany będzie w drugiej połowie sierpnia. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął rektor UŚ, prof. dr hab. Janusz Janeczek.

Szczegółowych informacji dotyczących pełnej oferty wyjazdów w ramach Summer University udzielają:
Agnieszka Zarzycka: sunfly@interia.pl
Michał Dyba: m.dyba@interia.pl

Autorzy: Piotr Rzegocki