Samsung Art Master "Start!" - z myślą o młodej sztuce

Na wszystkich uczelniach wyższych o profilu artystycznym w kraju ruszyła właśnie trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu Samsung Art Master. Główną ideą tego projektu jest szukanie ciekawych osobowości twórczych i wspieranie ich działań zmierzających do samodzielnego zaistnienia na rynku sztuki. Obecnie jest to największe w kraju przedsięwzięcie powołane z myślą o młodych, debiutujących artystach. Konkurs zostanie przeprowadzony we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, które od lat promuje młodych artystów i patronuje ciekawym projektom kulturalnym. Warto dodać, że konkurs Samsung Art Masterprojekt już po raz kolejny uzyskał Honorowy Patronat Ministra Kultury.

Tegoroczna edycja skierowana jest do obecnych studentów, a także absolwentów z lat 2004 i 2005. Motto konkursu brzmi "Start!" i nawiązuje do debiutu młodych artystów. Organizatorzy postawili na różnorodność i dowolność technik. Prace mogą obejmować takie dziedziny jak: malarstwo, grafika, rzeźba, a także projekty z zakresu instalacji multimedialnych, obiektów przestrzennych i prac interaktywnych. Prace i projekty należy zgłaszać do 28 lutego 2006r.

Udział w konkursie to dla młodych twórców przede wszystkim okazja do sprawdzenia swoich umiejętności przed wymagającym jury, w skład, którego wejdą uznani artyści, intelektualiści oraz eksperci w dziedzinie sztuki. W tym roku do jury zostali zaproszeni m.in.: Anda Rottenberg, Katarzyna Kozyra, Maria Poprzęcka, Magdalena Cielecka, Kazimiera Szczuka, Agata Bogacka, Paweł Althamer, Piotr Najsztub i Jarosław Suchan. Oprócz możliwości zdobycia atrakcyjnych nagród pieniężnych, konkurs stwarza uczestnikom szansę zaistnienia przed szeroką publicznością. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród autorom najlepszych prac odbędzie się 19 maja 2006 r. Nazwiska laureatów poznamy na początku kwietnia 2006 roku.

Dobrą tradycją konkursu Samsung Art Master są aukcje charytatywne nadesłanych prac. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przekazywany jest domom dziecka w celu m.in. wsparcia i rozwoju edukacji artystycznej dzieci. Pieniądze, zebrane podczas aukcji w ramach tej edycji, zostaną przekazane Domowi Dziecka w Równem w województwie mazowieckim.

Oto najważniejsze wydarzenia w ramach projektu Samsung Art Master:
28 lutego 2006 r. - ostateczny termin zgłaszania prac.
19 maja 2006 r. - otwarcie wystawy najlepszych prac i wręczenie nagród laureatom - Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
11 czerwca 2006 r. - aukcja charytatywna wybranych prac - Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
1 - 30 czerwca 2006 r. - aukcja charytatywna wybranych prac na portalu Artinfo.pl.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.artmaster.org.pl

Dodatkowe informacje:

Wojciech Krzywicki
Public Relations Specialist
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
tel. 22 607 45 12
e-mail: w.krzywicki@samsung.com

Małgorzata Jędryszek
Projekt Manager
Agencja NETPOLIS
tel. 22 863 12 87/89
e-mail: malgorzataj@netpolis.pl

Ten artykuł pochodzi z wydania: