Uczyć bawiąc

W atmosferze zabawy odbyły się drugie w tym roku warsztaty Polonistycznego Koła Młodych Dydaktyków. Tym razem poświęcone były Metodom aktywizującym w nauczaniu.

W sobotę 27 marca członkowie Polonistycznego Koła Młodych Dydaktyków mieli okazję uczestniczyć w warsztatach Metody aktywizujące w nauczaniu.

Uczestnicy warsztatów
Zajęcia prowadziła pani Sonia Gogulla, która jest pracownikiem METISU. Studenci uczyli się jak urozmaicać lekcje, aby nie były monotonne i stresujące dla uczniów. Przez pięć godzin członkowie Koła wybornie się bawili poznając kolejne metody aktywizujące. Pani Sonia Gogulla wprowadziła uczestników warsztatów w świat metod z zupełni innej strony niż czynią to podręczniki. Studenci wcielali się w rolę uczniów, rodziców i nauczycieli. Dzięki takiej formie nauki, uczestnicy szkolenia odczuli na własnej skórze, w jaki sposób omawiane metody aktywizują i motywują ucznia do działania. Praktyka była oczywiście poparta teorią, która została przekazana studentom w formie atrakcyjnej prezentacji multimedialnej. Miejmy nadzieję, że kolejne warsztaty organizowane przez Polonistyczne Koło Młodych Dydaktyków będą równie ciekawe.
Autorzy: Łukasz Kłys, Foto: Magdalena Jaworska