relacje, konotacje i informacje

Mamy swoje święto. "Gazeta Uniwersytecka UŚ" obchodzi w styczniu 10. rocznicę pojawienia się internetowej wersji pisma. O fundamentach i szczegółach okrągłej dekady naszej współpracy z Centrum Technik Informatycznych pisze na jednej z pierwszych stron jego Dyrektor, Maciej Uhlig. Dzięki obecności w sieci zyskaliśmy wielu czytelników, nasze teksty docierają bowiem tam, gdzie nigdy nie myślelibyśmy wysyłać ich pocztą. Wiele artykułów wywołuje żywy odzew internautów. Na bieżąco zapoznajemy się z ich opiniami, dyskutujemy. Chcielibyśmy również częściej informować również Państwa Czytelników wersji papierowej o tym, co słychać w wirtualnym świecie forum dyskusyjnego.

W styczniowym wydaniu "Gazety..." prezentujemy również dwie obszerne relacje z ważnych w życiu uczelni wydarzeń: warsztatów Śląsk w Europie. Perspektywy rozwoju, zorganizowanych przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach, w których udział wzięła Minister ds. Europejskich RP Danuta Hübner (pani Minister zgodziła się również udzielić nam krótkiego wywiadu, który poprowadził Krzysztof Bąk, student politologii na Wydziale Nauk Społecznych); oraz spotkania założycielskiego Rady Naukowej nowego kwartalnika pedagogicznego "The New Educational Review", powstałego we współpracy trzech Uniwersytetów: Śląskiego, Ostrawskiego oraz Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

Nowy rok rozpoczynamy prezentacją zbiorczą grantów realizowanych w Uniwersytecie Śląskim. Postaramy się również, aby tego rodzaju zestawienie systematycznie gościło na łamach naszego pisma. Po dłuższej nieobecności wracają na strony "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" relacje i konotacje z dalekich podróży. Z przyjemnością zapraszamy na wyprawę do Doliny Muminków w Finlandii, a stamtąd na Kubę, którą okiem spacerowicza i włóczęgi ogląda prof. dr hab. Marek Szczepański (za miesiąc opublikujemy drugą część eseju).

Na ostatniej stronie styczniowej "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" mogą Państwo zobaczyć okładkę pierwszego w historii uczelni Informatora o studiach podyplomowych. Oczekiwana od dawna publikacja ukaże się jeszcze w styczniu i mamy nadzieję, że stanie się przewodnikiem po tym ważnym terytorium działalności edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego, obejmującym przecież grubo ponad setkę kierunków! Zainteresowanych Informatorem prosimy o kontakt:


Katarzyna Bytomska
Redakcja "Gazety Uniwersyteckiej UŚ"
Rektorat Uniwersytetu Śląskiego
ul. Bankowa 12
40-955 Katowice
tel.: (32) 359 17 31, fax: (32) 359 19 49
e-mail: kamska@us.edu.pl

logo
Autorzy: Redakcja
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...