Jubileusz Studenckiego Studia Radiowego Egida

Uroczyste obchody 34-lecia istnienia SSR Egida świętowano 22 listopada w siedzibie studia, mieszczącej się w Domu Studenta nr 1 na osiedlu akademickim w Katowicach Ligocie. Poniżej prezentujemy skromny wybór dokumentujących spotkanie zdjęć. Czytelnicy "Gazety..." mają więc rzadką okazję, aby zobaczyć to, czego zazwyczaj można wyłącznie posłuchać. Przy okazji zapraszamy na egidowe strony internetowe

Kamil Durczok, dziennikarz TVP1:

Od Egidy w ogóle zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem.

Kamil Durczok
Wtedy były to studenckie praktyki robotnicze, żeby nam się w głowach od tego całego intelektualizmu nie poprzewracało. Wszyscy musieliśmy wtedy mieszkać w akademikach. Ja mieszkałem 60 m od akademika, ale i tak tam trafiłem. Już w pierwszym tygodniu kolega zaprowadził mnie do radia, zobaczyłem studio i... poczułem, że nie chcę z niego wychodzić.

Prowadziłem wtedy muzyczną audycję "Muzyczka z zębem". Traktowaliśmy tę "zabawę" w dziennikarzy śmiertelnie poważnie, bo niemal wszystkie akademiki słuchały Egidy. Egida była miejscem, gdzie można było wystartować. Warto się bawić w dziennikarstwo, bo to ciekawe i rozwijające zajęcie. Na pewno każdy, kto czuje powołanie powinien zająć się dziennikarstwem już na studiach.

wysłuchała: WIOLA DZIEŃ

Urodziny Egidy
Każde urodziny Egidy to okazja do odnowienia starych znajomości. Niektórzy Egidowcy widzą się tylko raz w roku. Właśnie w trakcie "lecia". Na zdjęciu: Tomasz Ciesielski z Radia Katowice wita się z Bernardem Grzonką z Zakładu Dziennikarstwa UŚ.

Urodziny Egidy
Na przestrzeni lat Egida doczekała się wielu znamienitych wychowanków. Na zdjęciu: Henryk Grzonka, z-ca redaktora naczelnego Radia Katowice, który przez pond 10 lat był naczelnym Egidy.

Urodziny Egidy
W imieniu obecnego zespołu SSR "Egida" toast wzniósł Maciek Leśnik, koordynator Rady Redakcyjnej.

 

Autorzy: Foto: Justyna Gałka
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...