Nekrolog dr Ireneusza Jakubczaka

Z wielkim żalem i poczuciem dotkliwej straty
zawiadamiamy, że w dniu 10 listopada 2000 roku
zmarł w Katowicach w wieku 56 lat

dr IRENEUSZ JAKUBCZAK

wybitny językoznawca, nauczyciel akademicki, współtwórca filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego

Od 27 lat związany ze śląską anglistyką. Autor i tłumacz wielu rozpraw naukowych z zakresu językoznawstwa ogólnego, członek Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego, Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komisji Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Wieloletni opiekun studenckiego koła naukowego, opiekun naukowy kilkudziesięciu studentów piszących prace magisterskie pod Jego kierunkiem – Wielki Przyjaciel młodzieży, z którą współpracował do ostatnich dni życia.

Odszedł od nas Człowiek niezwykłej prawości, szlachetności, skromności i uczciwości, erudyta i intelektualista, doskonały znawca problematyki współczesnego języka angielskiego.

W Zmarłym tracimy wielkiego Humanistę i Filozofa. Lukę, którą po sobie pozostawił, będzie niezwykle trudno wypełnić.

Uroczystości żałobne odbyły się w środę 15 listopada 2000 o godz. 9.00 w Kościele Akademickim p.w. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, ul. Orla 19

Pogrzeb odbył się w miejscowości rodzinnej Stodoły koło Opatowa.

Pracownicy i Studenci
Instytutów Filologii Angielskiej