Nagrody im. Wojciecha Korfantego

Dyplom Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Tadeusz Sławek laureatem Nagrody im. Wojciecha Korfantego przyznanej po raz ósmy przez Związek Górnośląski wybitnym Ślązakom (wśród wcześniejszych laureatów znaleźli się m. in. Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar, Kazimierz Kutz i prof. Jan Miodek).

Profesor Sławek otrzymał nagrodę "za ogromny wkład w rozwój Uniwersytetu Śląskiego spełniającego odwieczne marzenia o wyższym kształceniu młodzieży na śląskiej ziemi". O tegoroczną Nagrodę im. Korfantego ubiegało się 55 osób, otrzymały ją cztery: obok prof. T. Sławka - prof. Teresa Smolińska, kierownik Katedry Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego, prof. Kornel Gibiński ze Śląskiej Akademii Medycznej, dr Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Dyplomy wręczono podczas uroczystości, która odbyła się 26 kwietnia w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Nagroda Nagroda