Targi Edukacyjne

W dniach 9-11 lutego br. w Bielsku-Białej odbyły się "III Bielskie Targi Edukacyjne" zorganizowane przez Biuro Promocji i Wystaw "Astra". Wzięło w nich udział 65 wystawców w tym połowa prezentowała szkoły średnie.

targi

W tym roku przybyło o wiele więcej zainteresowanych. Zeszłoroczne targi odwiedzili w większości kandydaci do szkół średnich, co wiązało się z mniejszym zainteresowaniem naszą Uczelnią. Prezentacja Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji cieszyła się dużym zainteresowaniem, mimo braku efektownych gadżetów i kolorowych baloników charakterystycznych dla szkół prywatnych. W trakcie trzech dni targów można było uczestniczyć w konferencjach tematycznych, organizowanych specjalnie dla odwiedzających. Większość uczelni była z naszego rejonu, ale obecne były również stoiska uczelni z Krakowa i Częstochowy.

targi

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem z powodu renomy, jaką sobie wyrobiliśmy przez 34 lata istnienia Filii UŚ w Cieszynie. Największym zainteresowaniem cieszyła się Animacja Kulturalno-Oświatowa, mniejsze wzbudzała Edukacja Religijna, ze względu na zbyt małą wiedzę o tej specjalizacji. Ale i tak najlepszym sprawdzianem popularności studiów jest rekrutacja, podczas której Filia jest oblegana przez chętnych do studiowania w niej.

Dział Promocji

Autorzy: Foto: Krzysztof Pszczółka
Ten artykuł pochodzi z wydania: