NAJLEPSI ABSOLWENCI DO NAS!

330 zł dla zwycięzców, 280 zł dla finalistów - to miesięczne kwoty stypendium, przyznanego przez rektora dwudziestu studentom I roku, laureatom olimpiad przedmiotowych i posiadaczom międzynarodowej matury, przyjętym na naszą uczelnię bez egzaminów wstępnych. Warto wiedzieć, że powszechnie obowiązującą zasadą jest przyznawanie stypendiów za wyniki w nauce dopiero na starszych latach. Aby ułatwić i uatrakcyjnić początek studiów, Uniwersytet Śląski jako pierwszy w kraju wprowadził specjalne świadczenia dla uzdolnionych "pierwszaków". Niniejszą informację dedykujemy tym wszystkim olimpijczykom i pretendentom do International Baccalaureate, którzy jeszcze wahają się, dokąd po maturze. A w planach - kolejne rektorskie stypendia, tym razem dla studentów - sportowców.

Autorzy: mapi