ULKA 2000/2001

Dawno już nie pisałem na swój ulubiony temat czyli o Uczelnianej Lidze Koszykówki Amatorskiej. Liga się „kręci” więc trzeba jej poświęcić kilka słów.

Najpierw była obawa, że ULKA w ogóle w tym roku nie wystartuje. Chętnych zespołów było niewiele. Przypuszczam, że informacja o terminie zapisów nie dotarła do wszystkich zainteresowanych. Na całe szczęście od słowa do słowa od znajomego do znajomego i nagle pojawiło się tyle zespołów, że trzeba było wyznaczyć po trzy mecze dziennie (co wcześniej się nie zdarzało – maksimum dwa).

Tradycyjnie już ULKA rozgrywa swoje spotkania w poniedziałki i środy. Tradycyjnie także znalazły się zespoły, które swoją przygodę z ligą zakończyły albo na zgłoszeniu się albo na kilku meczach.

Opis ligi należy rozpocząć od zwrócenia uwagi na fakt, że nie ma zespołu który broni tytułu mistrzowskiego. Zeszłoroczni zdobywcy tego trofeum Ćwierćfunciaki z serem nie wystartowali w obecnych rozgrywkach. Kilku zawodników zasiliło inne zespoły, ale w większości gracze Ćwierćfuniaków przestali w ogóle grać w ULCE!!!! Szkoda bo byli to naprawdę świetni zawodnicy, niejednokrotnie z przeszłością ligową lub nawet teraz grający w zespołach ligowych. Zamiast Ćwierćfunciaków z serem mamy Ćwierćfunciaczki z sereczkiem, zespół założony przez Michała Starzyńskiego w którym przewagę ma płeć piękna. Udowodnili oni (lub udowodniły), że potrafią grać w koszykówkę stawiając zacięty opór zespołom w swojej grupie, a nawet wygrywając mecz z teoretycznie silniejszym rywalem (Tomki). Brawo!!!

Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na głównego kandydata do mistrzostwa w tym sezonie czyli zespół Czarny Koń. Nie przegrali oni jak dotąd spotkania i być może jest to właśnie ich sezon w ULCE. Zobaczymy co będzie w rundzie play off gdzie zespół ten w ubiegłych sezonach się nie sprawdzał. Ale fakt jest niezbity mają dobry sezon. W grupie środowej najlepiej grają DuraLex. Dobrym zespołem jest również Siwy Dał Kasę. Na pewno te dwa teamy mogą sporo namieszać w playoffach. Na pewno z lepszej strony może się pokazać BoyzBand II (nazwa zobowiązuje). Przegrali tylko jeden mecz i również będą liczyli się w walce o najwyższe trofea. Jest również kilka zespołów, które mogą sprawić niespodziankę.

Play off już tuż tuż. W tym sezonie wszystkie zespoły będą w nim uczestniczyły. W związku z tym, że w grupie poniedziałkowej jest więcej zespołów to jedna drużyna z grupy środowej ma wolny los. Zapraszamy wszystkich na te spotkania. Emocje i wysoki poziom sportowy gwarantowane.

Autorzy: Iver