Od redakcji

W marcowym numerze „Gazety Uniwersyteckiej UŚ” zamieszczamy dramatyczne oświadczenie Rektora Uniwersytetu Śląskiego dotyczące tragedii, która wydarzyła się w pobliżu budynków uniwersyteckich. Nie możemy pozostać obojętni i liczymy, że teren uniwersytetu będzie miejscem spokoju i nauki, a nie... prostytucji i strzelaniny.

Ze smutkiem przychodzi nam pożegnać Profesor Alinę Kowalską z Wydziału Filologicznego UŚ oraz Profesor Barbarą Żechowską z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Kontynuujemy nasze cykle: prezentujemy liderów indeksów cytowań (w tym miesiącu Profesora Marka Zrałka), stypendystów MEN oraz sylwetki pisarzy (dzisiaj Jan Karski).

Ze szczególną przyjemnością relacjonujemy uroczysty bal na rzecz budowy Biblioteki UŚ (i my tam byliśmy...) oraz piszemy o jubileuszu Profesora Władysława Jachera. Jak co roku zamieszczamy informacje o ubiegłorocznych publikacjach naszego Wydawnictwa. Odwiedzamy także Walencję, Paryż, Islandię i oglądamy azjatyckie pejzaże.

Informator dla kandydatów na studia już w sprzedaży!
Autorzy: Dariusz Rott