ŁUKASZ ZAMOJSKI

Jest studentem V roku prawa UŚ, już niedługo obroni zapewne pracę magisterską na tym kierunku. Jego pasją jest taniec - zdobył już wiele nagród w prestiżowych konkursach, zarówno w kraju, jak i za granicą.


23 – letni dziś Łukasz Zamojski tańczy już od kilkunastu lat. Rozpoczynał naukę na zwykłym kursie dla początkujących - okazało się jednak, że był to dopiero początek wielkiej życiowej przygody. Od tej pory taniec sportowy towarzyszył mu równolegle z pokonywaniem kolejnych etapów edukacji - liceum ogólnokształcącego w Gliwicach (gdzie mieszka), czy wreszcie studiów na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Od długiego już czasu partnerką Łukasza jest Urszula Mendyka - obecnie maturzystka X L.O. w Katowicach, która już niedługo zamierza zdawać egzaminy na socjologię w UŚ. Razem jeżdżą na konkursy i turnieje taneczne. Razem też osiągają sukcesy – w ich wspólnym dorobku znajduje się m.in. Mistrzostwo Śląska, Wicemistrzostwo Akademickie Polski w tańcach standardowych, czy osiągnięcie tzw. najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Podkreślają swój związek z UŚ, nagłaśniając ich sukcesy w jego barwach. Uczelnia zresztą bardzo im pomaga – treningi taneczne odbywają m.in. w salach gimnastycznych, udostępnianych przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (za sprawą życzliwego młodym tancerzom kierownika studium Piotra Nowaka). Za swoje osiągnięcia sportowe Łukasz otrzymał w zeszłym roku nagrodę z rąk rektora UŚ prof. Tadeusza Sławka, doceniono jego działalność również na Wydziale Prawa i Administracji.

Młodzi tancerze mają w repertuarze kilka rodzajów tańca: walc, tango, foxtrota, quickstep, sambę, cha cha cha, czy jive. Trenują dwie godziny dziennie, by zachować najwyższą formę. Nie przeszkadza im to bynajmniej w nauce - nie mają problemów w szkole, czy na uczelni. Są uparci i mają ambitne plany – ich marzeniem jest taniec w finale Mistrzostw Polski. Życzymy powodzenia!

Autorzy: MK