- konkurs miesięcznika "Reader's Digest"

"Herosi z sąsiedztwa"

Redakcja miesięcznika "Reader's Digest" ogłasza konkurs na artykuł do rubryki "Herosi z sąsiedztwa". Do udziału zachęca szczególnie tych, którzy z dziennikarstwem chcą wiązać swoją przyszłość. Prace można przesyłać do 31 marca br. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się 27 kwietnia 2006 r. w Warszawie.

Chcemy zwrócić uwagę na zwyczajnych, a zarazem wyjątkowych ludzi, którzy sprawiają, że świat jest trochę lepszy i mogą być dla nas wszystkich inspiracją. Piszemy o nich w serii artykułów "Herosi z sąsiedztwa". Przedstawiamy tych, którzy nie z obowiązku, ale szlachetnego odruchu serca robią coś dobrego dla innych - mówi Anna Esden-Tempska, redaktor naczelna miesięcznika "Reader's Digest". - Czasem wymaga to odwagi, refleksu, jak w przypadku Damiana, 14-latka, który ratował z pożaru młodszego kolegę, czasem wymaga żmudnej pracy i czasu, jak w przypadku grupy "Pryzmat" działającej społecznie w Suwałkach.

Bohaterowie "Herosów z sąsiedztwa" pokazują, jak wiele mimo wszystko zależy od każdego z nas. Ludzie, o których w tej serii piszemy, wcale nie są męczennikami - podkreśla Anna Esden-Tempska. - W ich wypowiedziach raz po raz powtarza się stwierdzenie, że to oni sami zyskują najwięcej.

Prace wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać do 31 marca br. W formie elektronicznej (do 6 500 znaków) na adres: herosi@digest.com.pl, w formie maszynopisu (do 3 znormalizowanych stron) na adres:
Reader's Digest Przegląd
00-950 Warszawa
skr. poczt. 248,
z dopiskiem "Herosi"

Patronat medialny nad konkursem i wystawą objęły redakcje: "Dlaczego", "Cogito" oraz "Gazeta Studencka". Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.digest.com.pl/herosi

ANNA JABŁOŃSKA
MARTA KRAJENTA

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Zobacz stronę wydania...