Wyróżnienie dla uczelnianej oficyny wydawniczej

W dniach 21–24 marca 2001 roku odbyły się VII Wrocławskie Targi Książki Naukowej, zorganizowane w Gmachu Głównym Politechniki. Targom patronowali: Minister Nauki Profesor Andrzej Wiszniewski i Polska Akademia Nauk Oddział we Wrocławiu, opiekę merytoryczna nad Targami sprawował Profesor Andrzej Mulak, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Targi Książki

W VII Wrocławskich Targach Książki Naukowej wzięło udział 63 wystawców z oficyn wydawniczych uniwersytetów, politechnik, szkół pedagogicznych i muzycznych oraz akademii ekonomicznych i wychowania fizycznego. Nie zabrakło też dużych oficyn pozauczelnianych, jak: Arkady, Wiedza Powszechna, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Państwowy Instytut Wydawniczy, Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.

Podczas Targów zaprezentowano ponad 4000 tytułów. Rzesze zwiedzających świadczą o ciągłej potrzebie kontaktu z książką niskonakładową, naukową, zwykle specjalistyczną.

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego uczestniczy w tej imprezie od jej początków, promując dorobek naukowo-dydaktyczny i edytorski Uczelni.

Targi Książki - wyróżnienie

W tym roku Targi były dla nas wyjątkowe. Zdołaliśmy pozyskać nowych klientów, sprzedać prawie 700 egzemplarzy książek i... zdobyć nagrodę w Konkursie o Puchar Szefowej Radia RAM za najlepiej zorganizowane stoisko. Jest to konkurs na stoisko najbardziej przyjazne czytelnikowi, czyli takie, na którym można najwięcej dowiedzieć się o ofercie książkowej, profilu oficyny i planach wydawniczych. Organizatorzy, wręczając nam podczas uroczystego Wieczoru Wydawców puchar i dyplom, podkreślili atrakcyjność materiałów promocyjno - reklamowych i umiejętność zaprezentowania tak dużej liczby tytułów (przyciągających oko szatą graficzną) na niewielkiej powierzchni.