Od redakcji

Z przykrością informujemy naszych Czytelników, iż niedawne decyzje Ministerstwa Finansów (nie możemy pozostać wobec nich obojętni i protestujemy!) spowodowały konieczność podwyższenia ceny naszego miesięcznika o 20 groszy. Mamy nadzieję, że nie wpłynie to na zmniejszenie sprzedaży i czytelnictwa „Gazety Uniwersyteckiej UŚ”.

W lutowym numerze rozmową z profesorem Andrzejem Lasotą kontynuujemy cykl Nasi liderzy z indeksów cytowań prowadzony przez mgr (gratulujemy magisterium) Katarzynę Bytomską pod merytoryczną pieczą profesora Grzegorza Rackiego.

Kontynuujemy także rozmowy z naszymi najlepszymi studentami – stypendystami MEN. W cyklu uczelnianych jubileuszów prezentujemy sylwetkę profesora Mariana Puliny.

Studentom ostatnich lat studiów szczególnie polecamy zestaw tekstów, który może ułatwić orientację na rynku pracy. Natomiast dla kandydatów na studentów, którzy już za kilka miesięcy będą walczyli o indeksy naszej uczelni, przygotowaliśmy specjalny dodatek, w którym znajdą oni zestaw niezbędnych informacji „co-gdzie-kiedy”.

okladka informatora
Autorzy: Dariusz Rott