Poznajmy się - Grudzień 2006

Marek Piestrzyński

Ma zaszczyt kierować Działem Spraw Studenckich. Ponadto osobiście zajmuje się sprawami dyscyplinarnymi studentów, a ostatnio również pomocą materialną dla doktorantów. Ze skromności nie przypuszcza, by coś więcej o nim samym mogło zainteresować czytelników odnowionej "Gazety...".

Dorota Pytka

Od 20 lat pracuje w Uniwersytecie Śląskim. Obecnie pełni funkcję zastępcy kierownika Działu Spraw Studenckich. Jest osobą o łagodnym usposobieniu, romantycznej duszy i zacięciu artystycznym. W wolnych chwilach maluje obrazy. Ubóstwia zwierzęta, ma suczkę Niusię i kotkę Gandzię. Na urlopie nurkuje, podziwiając podwodny świat. Kocha ciepło, plażę i leniuchowanie na łonie natury. Kiedy będzie miała więcej czasu, pojedzie w podróż dokoła świata.

Maria Gałuszka

Kocha muzykę norweskiego saksofonisty Jana Garbarka, bywa też w filharmonii. Dobrze czuje się wśród nieskażonej natury, chętnie w Norwegii. Najczęściej jednak jeździ na rowerze po łąkach i polach Beskidu Makowskiego. Zimą rower zamienia na narty i razem z córką Marzeną szusują z Kasprowego. Idealistka, ubóstwia swoją kotkę Lulcię.

Joanna Trela

Pracuje w Uniwersytecie Śląskim od 1998 roku, obecnie na stanowisku starszego specjalisty administracyjnego. W zakresie jej obowiązków znajdują się m.in. ochrona zdrowia studentów i doktoratów oraz ubezpieczenia. Prywatnie pasjonuje ją malarstwo, sztuka i historia. Wolny czas spędza jeżdżąc konno i wędrując po górach. Chętnie relaksuje się przy dobrej książce i dobrym filmie.

Anna Wandzel

Konsultantka ds. osób niepełnosprawnych, psycholog. Od pięciu lat zajmuje się przystosowaniem Uczelni do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dba o udogodnienia organizacyjne, budowanie podjazdów, zakup nowych technologii ułatwiających studiowanie tej grupie osób, służy doradztwem w problemach. Miłośniczka gór i podróży. Interesuje się kolejkami wysokogórskimi.

Monika Wąsik

Pracuje w Uniwersytecie Śląskim od 1999 r. Do jej zadań należą sprawy związane ze stołówkami, bufetami oraz finansowaniem przedsięwzięć samorządu i organizacji studenckich. Poza pracą interesuje się wieloma rzeczami, m.in.: wspinaczką, sztuką oraz historią i kulturą Szkocji.

Od lewej stoją: Joanna Trela, Marek Piestrzyński, Maria Gałuszka, Dorota Pytka; od lewej siedzą: Monika Wąsik, Anna Wandzel
Od lewej stoją: Joanna Trela, Marek Piestrzyński,
Maria Gałuszka, Dorota Pytka; od lewej siedzą:
Monika Wąsik, Anna Wandzel

Autorzy: Foto: Agnieszka Sikora