Najlepsi absolwenci Uniwersytetu Śląskiego roku akademickiego 2005/2006

Wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny. Niektórzy jednak zostali lepiej wypaleni.

Prof. Krystian Roleder w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół UŚ powiedział, że impreza ta jest świętem wiedzy, umiejętności, rozsądku, dobrego uporu, zwycięstwa nad wyrzeczeniem, świętem wymagania od siebie i świętem tych wszystkich osób - z uczelni, rodziny, bliskich, krewnych i znajomych - dzięki którym otrzymany tytuł magistra otworzył drogę do samodzielnego, ale i odpowiedzialnego życia i myślenia.

Uroczystość w auli Wydziału Nauk Społecznych UŚ zgromadziła tłumy. Przybyli absolwenci z rodzinami, przedstawiciele władz Uczelni, poszczególnych wydziałów i jednostek dydaktycznych. Orszakowi przewodniczył JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek. Przybyli przedstawiciele władz miast uniwersyteckich i regionu, wymiaru sprawiedliwości, związani z Uniwersytetem przedsiębiorcy, a także jego liczni przyjaciele.

Foto: Małgorzata Krasuska-Korzeniec

Dominika Idziak, która po ukończeniu Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii kontynuuje swoją drogę naukową na studiach doktoranckich Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (gdzie uzyskała tytuł magistra) uważa, że studenci kierunków ścisłych i przyrodniczych mają zdecydowanie więcej szans na znalezienie wymarzonej pracy. Panią Dominikę po ukończeniu studiów doktoranckich interesuje kariera naukowa w Polsce lub za granicą.

Nieco gorzej wygląda sytuacja absolwentów studiów humanistycznych. Wojewoda śląski, dr Tomasz Pietrzykowski, który ukończył Wydział Prawa i Administracji UŚ, zapewnił nas, że to się zmieni. - Jest prawdą, że na rynku pracy najbardziej poszukuje się osób z wykształceniem technicznym, ale rynek ten rozwija się w coraz szybszym tempie. Nie ma zatem mowy, by humaniści zostali gdzieś na marginesie - stwierdził wojewoda.

AGNIESZKA SIKORA

Foto: Małgorzata Krasuska-Korzeniec

Lista wyróżnionych:

Wydział Artystyczny:
Dorota Sewiło, Alicja Szulakowska-Biłek, Agnieszka Zając.
Wydział Biologii i Ochrony Środowiska:
Jacek Bernacki, Marta Kandziora, Anna Podleska, Michał Romańczyk, Magdalena Sokołowska, Paweł Wąsowicz.
Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji:
Katarzyna Jas, Magdalena Książek, Agnieszka Rozner, Małgorzata Stroka.
Wydział Filologiczny:
Anna Badura, Magdalena Bejm, Agnieszka Bugajska, Maja Chojnacka, Agnieszka Cyganik, Danuta Daszczyk, Agnieszka Gwiazdowska, Patrycja Hładoń, Joanna Jasińska, Anna Jędralska, Izabela Jurkowska, Krzysztof Kłosowicz, Karolina Lebek, Iga Majdańska, Anna Marcol, Michał Puszkarski, Anna Stefanik, Wanda Swoboda, Iwona Szatkowska, Magdalena Wilsz.
Wydział Informatyki i Nauki o Materiałach:
Marek Czyż, Monika Dukat, Łukasz Madej, Katarzyna Słupska.
Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii:
Anna Gorczyca, Dominika Idziak, Karolina Kozieł, Agnieszka Wapienik.
Wydział Nauk Społecznych:
Karolina Czerwińska, Anna Kokolus, Mariola Lenart, Urszula Marcinkowska, Magdalena Mike, Agata Piszczek, Magdalena Ślawska, Wojciech Śliwiński, Agnieszka Winiarska.
Wydział Nauk o Ziemi:
Paulina Chmielewska, Agnieszka Cholewa-Jopek, Agnieszka Droździok, Agata Koptyńska, Andrzej Soczówka, Jarosław Szulik, Agata Służałek, Małgorzata Wistuba.
Wydział Pedagogiki i Psychologii:
Anna Augustyn, Agnieszka Bałwas, Dariusz Hetmański, Marta Niemiec, Katarzyna Nowak, Kinga Wawrońska.
Wydział Prawa i Administracji:
Kinga Gawron, Magdalena Jochymczyk, Karol Jokiel, Maciej Koszowski, Olga Kowalska, Grzegorz Matusik, Anna Polewczak.
Wydział Teologiczny:
Sara Bezner, Anna Gaidzik, Andrzej Kumor.
Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne:
Justyna Kijonka, Marta Ples, Małgorzata Zdechlik.
Szkoła Zarządzania:
Lossa Marta.

Autorzy: Agnieszka Sikora
Fotografie: Małgorzata Krasuska-Korzeniec