CIESZYNALIA 2005

Nawet w deszczu święto żaków to święto!!!

Juwenalia w Cieszynie to Cieszynalia. Jak co roku trwają 4 dni, podczas których jedni świetnie się bawią, inni wyjeżdżają do domu, aby przygotować się do nadchodzącej sesji.

foto: Ilona Fajfer

W tym roku zagrały takie gwiazdy jak: Trebunie Tutki, co to góralską muzyką zagrzewali studentów do dalszej zabawy, aby mogli następnego dnia z rana ruszyć na kolejne imprezy. We wtorek Sistars - prosto z trasy w Londynie przyjechali do Cieszyna i chociaż kazali na siebie czekać niecierpliwym widzom aż godzinę, to zrekompensowali się wspaniałym występem. Na finał w środę organizatorzy zaprosili zespół Raz Dwa Trzy - niezawodni, grający nieustępliwie w strugach deszczu aż do północy!

Koncert zespołu Sistars
Koncert zespołu Sistars

Dla nielubiących komercyjnej muzyki odbywały się koncerty formacji reggae&dub: AUDIOAKTIVITY ze Szwajcarii, ROOTSMAN z Wielkiej Brytanii oraz imprezy w klubie studenckim Panopticum.

Jeśli studenci mają się bawić nie mogło zabraknąć Kabaretonu - w tym roku bez wielkich sław, ale aula akademicka była pełna śmiechu!

'OskarUsie'
"OskarUsie"

Na obiektach sportowych, już całkiem na poważnie, odbywały się zawody sportowe: maraton pływacki, mecze piłki nożnej halowej z udziałem drużyn ze służb mundurowych.

Jedyne co nie dopisało - to pogoda, ale nawet w deszczu można się bawić, a nawet trzeba, aby przed sesją zapomnieć na chwilkę o podręcznikach, notatkach, pracach i referatach. I tak zapominało o egzaminach około 3 tys. studentów i niezliczone tłumy z miasta i okolic, a wszystko to dzięki głównemu sponsorowi-Browarom LECH, bez którego impreza ta nie mogłaby się odbyć na tak duża skalę!

Autorzy: IF, Foto: Ilona Fajfer
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaW sosie własnymZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...