wstępniak

Wraz z wiosennymi roztopami w mury naszego Uniwersytetu "napłynęli" liczni goście. W związku z tym w kwietniowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej" nie brakuje relacji ze spotkań z zaproszonymi gośćmi, a także wielu wywiadów. Szczególnie polecamy artykuł poświęcony pobytowi w murach naszej Uczelni znanego publicysty i pisarza - Rafała Ziemkiewicza oraz rozmowę Lucyny Sadzikowskiej z Małgorzatą Ochęduszko-Ludwik, Pełnomocnikiem Wojewody Śląskiego do Rozwiązywania Problemów Narkomanii oraz Spraw Zapobiegania AIDS, na temat programu Uczelnie wolne od narkotyków.

Z prawdziwą przyjemnością odnotowaliśmy także jubileusz wieloletniego pracownika naszej Uczelni - prof. dr. hab. Józefa Bańki. Relacje z uroczystości na Wydziale Nauk Społecznych przygotował dla "Gazety..." dr hab. Piotr Skudrzyk.

W ramach prezentacji czasopism uniwersyteckich w bieżącym numerze "Gazety..." przedstawiamy internetowe pismo "Anthropos?", wydawane przez Koło Naukowe Filozofii Kultury przy Wydziale Filologicznym UŚ. O idei powstania pisma w formie on-line, podejmowanych tematach i projektach na przyszłość rozmawialiśmy z redaktor naczelną dr Aleksandrą Kunce.

Jako że tegoroczna wiosna w naszej Alma Mater stoi pod znakiem wyborów rektorskich na kadencję 2005/2008, nie mogliśmy zapomnieć o przeprowadzonym w marcu sondażu. Serdecznie zapraszamy do wnikliwej analizy wyników oraz obejrzenia krótkiego fotoreportażu z tej ważnej imprezy.

Miło nam także poinformować, że w numerze kwietniowym zamieszczamy dodatek specjalny poświęcony 30-leciu Bibliotekoznawstwa w Uniwersytecie Śląskim. Materiały przygotowali pracownicy Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej.

Redakcja

Ten artykuł pochodzi z wydania: