17 marca 2004

Dzień Otwartych Drzwi

Zapowiadany Dzień Otwartych Drzwi - organizowany przez Radę Samorządu Studenckiego - jawił się zwykle jako spokojne przesiadywanie przy stanowiskach z ulotkami promocyjnymi - jak co roku.
Foto: Ilona Fajfer
Nikt ze studentów i gości (mowa tu o potencjalnych studentach -tegorocznych abiturientach oraz ich nauczycielach i rodzicach) nie spodziewał się chyba niczego ponadto. Jednak ku zdumieniu wielu, organizatorzy nie przygotowali sztucznie opracowanych pokazów i wykładów tematycznych, patetycznych mów powitalnych itp., skupili się natomiast na pokazaniu jak wygląda dzień na Uczelni. W tym celu zorganizowane grupy "przewodników-studentów" oprowadzały zainteresowanych po wszystkich zakamarkach UŚ Filii w Cieszynie jakie student musi poznać i przemierzać w codziennych zmaganiach), by na samym końcu zapoznać się z ofertą na rok akademicki 2004/2005.

Dzień Otwartych Drzwi był również okazją do zorganizowania

Foto: Ilona Fajfer
kiermaszu publikacji UŚ, co dla bardziej wnikliwych było merytorycznym dowodem pracy naukowej naszych szacownych pracowników. Zresztą ceny również zachęcały do zakupów… Poprzedzająca marcowa inicjatywę Samorządu reklama i promocja naszej Filii na Targach Edukacyjnych, zarówno w Bielsku Białej, jak i w Katowicach, zaowocowała wysoką frekwencją zwiedzających. Obawy organizatorów, co do małego zainteresowania pedagogiką rozwiały się. Przewiduje się prawdziwe oblężenie na etnologii, cieszącej się w tym roku ogromnym zainteresowaniem.
Autorzy: Ilona Fajfer, Foto: Ilona Fajfer
Ten artykuł pochodzi z wydania: