SPOTKANIE OPŁATKOWE oraz SNOWBOARDOWA UCZTA

SPORTOWE ŻYCIE NA UŚ

Kierownicy sekcji, trenerzy (w pomniejszonym składzie) oraz zaproszeni goście spotkali się na wieczerzy wigilijnej w sali SWFiS. "Sportowa rodzina" zasiadła przy stole zapełnionym świątecznymi potrawami. Świece nadawały wyjątkowy nastrój. Z oddali dobiegała melodia starych kolęd i pastorałek. Wszyscy wypatrywali pierwszej gwiazdki, aby móc złożyć sobie świąteczne życzenia. Szczęścia, radości, zdrowia oraz wielu sukcesów na arenie sportowej - życzył wszystkim zgromadzonym prezes AZS Aleksander Fangor (i nie spodziewał się, że te słowa dotrą szerokim echem aż do Zakopanego).

„Wigilia to uśmiechu czas”. Od lewej siedzą: Aleksander Fangor, Leszek Binert, Stanisław Bonk, Piotr Nowak.
„Wigilia to uśmiechu czas”.
Od lewej siedzą: Aleksander Fangor, Leszek Binert,
Stanisław Bonk, Piotr Nowak.
Na stoku Gubałówki w tym czasie (19-21.12.2002) odbyły się zawody AZS WINTER CUP w SNOWBOARDZIE. Patronat nad zawodami objęły firmy: Fischer i Carrera. Przez trzy dni 37. studentów i 24 studentki rywalizowało o puchar AZS. W przedświątecznym szaleństwie uczestniczyła ekipa z Katowic. Pomimo kiepskiej organizacji, odwołania skoków z powodu braku śnieżnego puchu, śląscy snowboardziści pokazali klasę. W slalomie gigancie i slalomie równoległym (konkurencja dodatkowa - rekompensata skoków) kobiety zajmowały wysokie miejsca. Małgorzata Bombelka, Małgorzata Jachym oraz Aleksandra Kasza znalazły się w pierwszej dziesiątce. Magdalena Antonowicz i Aleksandra Piaszczyk były tuż za koleżankami. Ambitne, energiczne reprezentantki UŚ, po ciężkiej i twardej walce, zdobyły I miejsce w klasyfikacji drużynowej (na 10 uczelni). Mężczyźni zaś uplasowali się na zaszczytnym IV miejscu. W snowboardowej uczcie brali udział: Maciej Kiesler (szef sekcji), Paweł Koziara, Marcin Pilarczyk oraz Arkadiusz Turczyński.

Zdobyty puchar stoi w siedzibie AZS-u i można powiedzieć, że jest najlepszym podsumowaniem sukcesów sportowych ubiegłego roku. To również znak... spełnionych życzeń bożonarodzeniowych. Oby ta aura trwała kolejny rok!

DLA DUSZY I CIAŁA...
Uprawiający jogę dostrzega siebie w sercu wszystkich istot i wszystkie istoty we własnym (Bhagavad Gita)

Zajęcia na uczelni, praca zawodowa, liczne obowiązki, ciągły pośpiech, długotrwały stres. Zgiełk ulicy, hałas, liczne niedyspozycje, choroby, depresje. Czy jest na to wszystko jedno lekarstwo? Oczywiście - JOGA!!!

Pozycja „drzewa” daje poczucie fizycznej i psychicznej równowagi.
Pozycja „drzewa” daje poczucie
fizycznej i psychicznej równowagi.

Sekcja jogi cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już na inauguracyjnym spotkaniu w październiku pojawiło się ok. 50 chętnych. Na każde zajęcia zagląda ktoś nowy. Instruktorem jest student pedagogiki zdrowia - Paweł Strycharczyk. Joga nie jest zwykłą gimnastyką. To trening ciała i psychiki, który pozwala odnaleźć wewnętrzny spokój. Dzięki regularnym ćwiczeniom można poprawić kondycję fizyczną i popracować nad zgrabną sylwetką, ale również zwiększyć ogólną odporność organizmu, nauczyć się lepiej panować nad swoimi emocjami, uspokoić skołatane nerwy i rozwinąć umiejętności koncentracji. Wzmacniają się nie tylko mięśnie, ale siła wewnętrzna, która pomaga zmagać się z codziennością. Asany (postawy), techniki oddychania, ćwiczenia myślenia pozytywnego i medytacja, właściwy relaks oraz odpowiednia dieta zapewniają spokój umysłu, jasność myśli i koncentrację.

W asanach bardzo ważne jest prawidłowe oddychanie
W asanach bardzo ważne jest
prawidłowe oddychanie

Zespół ćwiczeń relaksowo-koncentrujących, inspirowanych wschodnimi systemami gimnastycznymi poszerzonymi o relaks, muzykoterapię i ćwiczenia wizualizacyjne, odbywa się na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w poniedziałki (godz.16.00-18.00) i czwartki (godz.18.00-19:45). W piątki w godzinach 18.00-20.00 będzie można uczestniczyć w zajęciach teoretycznych. Zajęcia tematyczne z Jogą obejmują swym zakresem znacznie szerszy kontekst wschodnich nauk, mających na celu bliższe poznanie praktycznych technik pracy nad sobą, również w połączeniu ze współczesnymi dokonaniami psychologii. Elementy szkół Radża Jogi (Joga medytacji) i Karma Jogi (Joga słusznej drogi) oraz metoda zaawansowanej pomocy psychologicznej - tzw. regresing niehipnotyczny -także obejmują program zajęć. Regresing wspomaga samouzdrowienie, uwalnia od złych emocji i napięć psychicznych, ułatwia realizację celów życiowych, umożliwia szybkie rozwiązywanie problemów, uzdrawia relacje międzyludzkie - wyjaśnia instruktor - Metoda ta wykorzystuje psychoanalizę, behawioryzm, psychologię humanistyczną i płynnie łączy je z treściami wschodnich nauk dotyczących natury człowieka i sposobów pracy nad sobą (np. wywodzących się z buddyzmu czy jogi). Sam Regresing w połączeniu z innymi inspirującymi technikami pracy z podświadomością przynosi doskonałe rezultaty terapeutyczn, dostosowane do otwartości osoby, która z niego korzysta. Organizowane są zajęcia indywidualne dla zainteresowanych poważną pracą nad sobą, jak i warsztaty jedno- i dwudniowe, na których realizowane są poszczególne bloki tematyczne. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu kom.: 607661187.

Łuk - przywraca elastyczność kręgosłupowi.
"Łuk" przywraca
elastyczność kręgosłupowi.

Siej miłość, zbieraj pokój.
... Siej medytację, zbieraj mądrość

(Swami Sivananda)

W RYTMIE SALSY

Zmysłowo, żywiołowo, nawet prowokująco. Rytmy afrykańsko-kubańskie, zwłaszcza mambo, z wpływami jazzu i rocka. Znakomita instruktorka, która tańczyła pod okiem Jose Torresa. Każdy z Was może tego spróbować! Nowa sekcja zaprasza do tańca !!! Naprawdę warto!

Autorzy: Bożena Biczkowska, Foto: Bożena Biczkowska