PODRÓŻE, PODRÓŻE

Od roku na Wydziale Nauk o Ziemi działa Studenckie Koło Naukowo-Podróżnicze „Denali” założone przez grupę przyjaciół z III roku geografii. Mimo krótkiego okresu działania na swoim koncie mają już parę sukcesów – przede wszystkim zorganizowanie wyjazdów na obozy w Dolomity, na Ukrainę, Słowenię czy Chorwację. W planach są już kolejne podróże, ale na tym nie kończy się działalność Koła. Jedną z propozycji członków SKNP był zorganizowany w dniach 12-13.12.2001 niecodzienny festiwal podróżników, który zainspirowany został odbywającym się Festiwalem Gór w Łodzi.

Przez dwa wieczory w wypełnionej po ostatnie miejsce auli WNoZ można było zobaczyć prezentacje z podróży po różnych zakątkach świata. Prelegenci, studenci, jak i kadra naukowa Wydziału, zabrali zgromadzoną widownię w podróż po parkach narodowych Szwecji, górach Słowenii i Chorwacji, Kaukazie, Krymie, Chinach, a także na spływ kajakami górskimi po rzekach Islandii, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.

Różnorodność tematyki, jak i sposobów prowadzenia wystąpień sprawiła, iż nikt nie mógł narzekać na nudę. Organizatorom marzy się, aby takie slajdowiska na stałe wpisały się w kalendarz studenckich imprez. Wszak podróżników wśród studentów nie brakuje. Już na wiosnę planowane jest następne spotkanie. I takim spotkaniom należy tylko przyklasnąć – w końcu okres studiów to najlepszy czas na realizacje podróżniczych pasji, a takie spotkania na pewno są w tym pomocne.

Autorzy: S.A.
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneNowe książkiOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnym
Zobacz stronę wydania...