CRI

Międzynarodowe Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Społeczeństwa Informacyjnego (CRI)

Internationales Zentrum für Nachhaltigkeit und Informationsgesellschaft (CRI)

Wspólna inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Fraunhofer-Anwendungszentrum und Informationssysteme w Cottbus, informuje o zmianie swojej siedziby.

Aktualny adres:
Ul. Bankowa 11, p. 34.
Tel. +(48) 32 359-15-65
Mail: cri@wns.us.edu.pl
www.cri.us.edu.pl

CRI_logo

Pracownicy Centrum:
Prof. dr hab. Andrzej Kiepas - kierownik
Mgr Marcin Murawski - kierownik organizacyjny
Mgr Anna Maj - asystentka

Z okazji rocznicy otwarcia CRI pragniemy przypomnieć, iż przedmiotem działania Centrum są interdyscyplinarne aspekty zrównoważonego rozwoju oraz perspektywy społeczeństwa informacyjnego. Nasze działania podstawowe realizowane i planowane obejmują:

• Kształcenie studentów (studia uzupełniające oraz studia podyplomowe; ponadto oferty dokształcenia dla różnych grup zawodowych)
  • Projekty badawcze oraz projekty realizowane wspólnie z przedsiębiorstwami i administracją
  • Działalność publikacyjna

Naszą najnowszą inicjatywą jest II polsko-niemiecka konferencja "Zrównoważony rozwój - od badania naukowego do politycznej strategii", która odbędzie się w dniach 25-27 października 2005. Organizatorem konferencji jest CRI wraz ze swoim niemieckim partnerem FhG-ALI - Centrum Wdrożeniowym Instytutu Fraunhofer dla Planowania Systemów Logistycznych i Informatycznych w Cottbus oraz FZK/ITAS - Instytutem Oceny Skutków Techniki i Analizy Systemowej w Karlsruhe. O przebiegu konferencji oraz innych inicjatywach Centrum poinformujemy Państwa w kolejnym numerze "Gazety Uniwersyteckiej UŚ".