WYSTAWA FOTOGRAFICZNA POSITIVE LIVES

Wystawa fotograficzna "Życie pozytywne" (Positive lives) gościła w Katowicach przez ostatnie dni października. Można ją było zwiedzać na Dworcu Głównym i w Budynku Starego Dworca w Katowicach w ramach akcji Tolerancyjny dla Świata .

Positive Lives to międzynarodowy projekt fotograficzny, który działa od 1993 roku. Przez ten czas wielu wybitnych fotografów zrealizowało autorskie reportaże m.in. w: Wielkiej Brytanii, Japonii, Chinach, RPA, USA, a ostatnio w Hiszpanii i Polsce. Autorem zdjęć dokumentujących problem AIDS w Polsce jest znany fotograf agencji Network, Roger Hutchings. Zdjęcia przedstawiają ludzi dotkniętych HIV/AIDS w sposób odbiegający od stereotypowych medialnych przedstawień - z dużą dozą optymizmu i nadziei. Stale powiększająca się kolekcja reportaży i tekstów daje widzom możliwość wglądu w życie rodzin, kobiet, mężczyzn, dzieci, a także całych grup społecznych z najbardziej zagrożonych regionów świata. Te zdjęcia i opisane historie są bardzo osobistym i wartościowym dokumentem, mówiącym widzom o wiele więcej niż statystyki.

Obraz i tekst stanowią poruszający przekaz, pokazują odwagę i poświęcenie ludzi walczących z HIV/AIDS. Są one bezpośrednim świadectwem ich zmagań. Ludzie tutaj pokazani zdecydowali się opowiedzieć o sobie po to, aby chronić życie innych, doświadczających tych samych zagrożeń.

Wystawa Positive lives stale krąży po Azji, Europie, Afryce, USA i Australii. Dotychczas oglądało ją 4 miliony widzów, co czyni ją ważnym ośrodkiem w globalnej dyskusji i upowszechnianiu wiedzy o HIV/AIDS. Możemy ją podziwiać dzięki zaangażowaniu Przedstawicielstwa Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Do Polski została sprowadzona dzięki staraniom Pana Adama Niedbały ze stowarzyszenia "Bez granic".

positive lives
positive lives
positive lives
positive lives
positive lives
positive lives
positive lives
positive lives positive lives
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...