OD REDAKCJI

foto: M.Grzegrzółka Społeczność akademicka Uniwersytetu Śląskiego, głosami swoich elektorów, wybrała na kadencję rektorską 1999 - 2002 profesora Tadeusza Sławka - obecnego Rektora Uczelni. Serdecznie gratulujemy. Prezentujemy naszą relację z wyborów oraz fotoreportaż.

Po raz ostatni w tym roku akademickim nasi Czytelnicy znajdą w numerze "Gazety" dodatek "Forum Książki" - wynik naszej współpracy z redakcją lubelskiego "Forum Akademickiego".

Zachęcamy do lektury rozmowy o kinie (i nie tylko) z profesorem Andrzejem Gwoździem, relacje z VII Dni Ziemi w Sosnowcu, kilku sprawozdań z Ważnych Wydarzeń, które odbyły się w naszej Uczelni. Piórem doktora Krzysztofa Bilińskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego wspominamy postać profesora Henryka Barycza, w piątą rocznicę śmierci. Zachęcamy także do udziału w konkursie multimedialnym. Kończymy cykl Mariusza Kubika Śladami Juliusza Mieroszewskiego, czyli o paryskiej "Kulturze".

Za miesiąc ukaże się numer wakacyjny (lipcowo-sierpniowy). Czytelnicy będą mogli znaleźć w nim m. in. wspomnienie z podróży do meksyku, tekst o chatkach studenckich, kolejny odcinek cyklu autorstwa profesora Jerzego Paszka o scrabble, a także dodatek - wybór ze sprawozdania rektorskiego.

Autorzy: Dariusz Rott