wstępniak

Nowa kadencja władz Uczelni, nowi Prorektorzy, nowe prawo o szkolnictwie wyższym...

...i to zapewne nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na nas w nowym roku akademickim 2005/2006. Jeszcze w uszach szumi morze, a skóra łuszczy się na plecach, a tu już pierwsze zimne podmuchy jesieni sprowadzają nas do szarej rzeczywistości. Ale zanim na dobre wpadniemy w kołowrót codziennych prac, nowych obowiązków, starych obowiązków i wszelakich innych problemów włącznie z depresją jesienną, wróćmy jeszcze do tego, co działo się podczas wakacji.

7 lipca w sali konferencyjnej Hotelu Uniwersyteckiego UŚ przy ul. Bytkowskiej w Katowicach odbyło się ostatnie, przedwakacyjne posiedzenie Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich. Funkcję Wiceprezydenta w dalszym ciągu będzie pełnił JM Rektor UŚ prof. dr hab. Janusz Janeczek, czego JM gratulujemy. Więcej szczegółów w "Kronice".

Niestety, okres wakacji przyniósł także wiele smutnych wydarzeń - pożegnaliśmy kilku pracowników naszej Uczelni: prof. zw. dr. hab. Ireneusza Opackiego, prof. zw. dr hab. Wandę Mrozek, prof. zw. dr. hab. Piotra Dobrowolskiego, prof. zw. dr. hab. Józefa Nowackiego, mgr inż. Gabrielę Stawowy. Będzie nam Ich brakowało. Redakcja "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" przyłącza się do wyrazów współczucia dla Rodzin i współpracowników Zmarłych, składanych przez społeczność akademicką.

Koniec sierpnia w naszej Uczelni to tradycyjnie czas zarezerwowany dla Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. W tym roku była to już osiemnasta edycja, a 26 rok istnienia Festiwalu. Na koncertach w: Ogrodzieńcu, Sosnowcu, Katowicach, Chorzowie, Żorach i Rybniku tańczyły i śpiewały zespoły z Grecji, Włoch, Portugalii, Gruzji, Rosji, Turcji i Polski. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tej imprezji.

A wszystkim tym, którzy w palne dni ciężko pracowali, aby ten powakacyjny numer "Gazety..." mógł ujrzeć światło dzienne, serdecznie dziękujemy.

Redakcja