PRE-TEXT

"Pre-text. Internetowy Magazyn Społeczności Akademickiej" ukazuje się na serwerze Uniwersytetu Śląskiego pod adresem www.pretext.us.edu.pl od lutego 2004. Właśnie wtedy Michał Kaczmarczyk, dziś doktorant naszej Uczelni, zauważył, że młodzi adepci dziennikarstwa popełniają karygodny błąd. Nie podejmują wysiłku przygotowania własnego czasopisma, tłumacząc swój brak aktywności przede wszystkim ograniczonymi możliwościami finansowymi uczelni i trudnościami w skompletowaniu zespołu redakcyjnego. "Pre-text" jest próbą przezwyciężenia tych trudności. Jak dotąd - bardzo udaną.

Magazyn jest gazetą redagowaną przez studentów dziennikarstwa naszej Alma Mater. Z miesiąca na miesiąc przybywa młodych umysłów dziennikarskich, stąd obecny, szósty już numer, obfituje w większą ilość różnorodnych tekstów. Ich tematyka coraz bardziej rozpycha się w życiu studenckim. Nie tylko konferencje oraz wykłady, ale i felietony, knajpy, refleksje, muzyka (…) - czyli wszystko to, co prawdziwy żak robić musi, a czasem nawet chce. Niech każdy z tych artykułów stanie się impulsem do dyskusji czy wymiany poglądów między Czytelnikami, ale również między Czytelnikami a Autorami tekstów. Zapraszamy na Forum - podzielcie się z nami własnymi przemyśleniami dotyczącymi nie tylko treści, ale i innych obszarów Pre-textu. A może macie, Drodzy Czytelnicy, swoje propozycje i sugestie?

Logo Pretext