Jubileusz Międzynarodowej Szkoły

logo Przypadający na 7 maja jubileusz dziesięciolecia istnienia Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego okazał się być doskonałym pretekstem, aby włączyć się w nurt przedreferendalnych przygotowań. Ta swoista manifestacja postawy obywatelskiej - "Dzień Europejski" - objęta została wysokim patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.

W programie obchodów dziesięciolecia Szkoły, będącej wspólnym przedsięwzięciem polsko-francusko-belgijskim, kierowanym od początku przez prof. Jacka Wodza, znalazła się m. in. debata europejska z udziałem Wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Catherine Lalumiere, pani Minister ds. Europejskich Rzeczpospolitej Polskiej Danuty Hübner (zarazem członkini Konwentu Europejskiego) oraz Przewodniczącej Senackiej Komisji ds. Zagranicznych i Integracji Europejskiej Genowefy Grabowskiej (również członkini KE). Uroczystość, która odbyła się w auli im. Kazimierza Popiołka Wydziału Nauk Społecznych, zamknął wykład prof. Pierre'a Sadrana (Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego), zatytułowany: Transitions politiques et recomposition du cadre de l'action publique (Przemiany polityczne w ramach nowego modelu działań publicznych).

Więcej szczegółów na temat jubileuszu tej wyjątkowej w strukturze naszej uczelni jednostki - w czerwcowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej".

Autorzy: Redakcja
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Kronika UŚNiesklasyfikowaneOgłoszeniaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
Zobacz stronę wydania...