18 maja przed gmachem Wydziału Teologicznego odbył się koncert dziękczynny za beatyfikację Jana Pawła II
„Nie lękajcie się!” na 10-lecie Wydziału Teologicznego

Koncert dziękczynny za beatyfikację

Obchody dziesięciolecia powstania katowickiej teologii nadal trwają. 18 maja, za sprawą Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WTL, przed gmachem Wydziału Teologicznego odbył się koncert dziękczynny za beatyfikację Jana Pawła II. Wydarzenie przyciągnęło sporą widownię. Rodzinną atmosferę wzbogaciła chrześcijańska muzyka w wykonaniu zespołu J.E.G.O. Band oraz Magdy Anioł. Poza tym spore emocje wywołał, wystawiony przez studentów z Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach, dramat Karola Wojtyły Przed sklepem jubilera.

Dziekan Wydziału Teologicznego ks. prof. UŚ dr hab. Andrzej Żądło, witając zebranych, wspomniał o częstych wizytach kardynała Wojtyły na Górnym Śląsku
Dziekan Wydziału Teologicznego ks. prof. UŚ dr hab. Andrzej Żądło, witając zebranych, wspomniał o częstych wizytach kardynała Wojtyły na Górnym Śląsku

Dziekan Wydziału Teologicznego ks. prof. UŚ dr hab. Andrzej Żądło, witając zebranych, wspomniał o częstych wizytach kardynała Wojtyły na Górnym Śląsku. Przywołał również własne doświadczenia ze spotkań z papieżem. W koncercie uczestniczył gość specjalny – ks. prof. dr Manlio Sodi z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie, który aktualnie wykłada jako visiting professor na Wydziale Teologicznym UŚ.

Program koncertu bogaty był w papieskie treści. Najpierw przedstawiono, zawartą w dramacie Przed sklepem jubilera, wizję miłości i małżeństwa w historii trzech par. Spontanicznie zareagowali na nią zwłaszcza ludzie młodzi. – Obejrzałam sztukę po raz pierwszy, nie miałam też jeszcze okazji przeczytać książki. Przyznaję, że dała mi do myślenia o tym, czym jest prawdziwa miłość – dzieliła się wrażeniami z przedstawienia Marta Hospod, studentka V roku teologii.

Głównym punktem programu był wieczorny występ Magdy Anioł, gwiazdy polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Całość zakończyła wspólna modlitwa za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II, którą poprowadzili klerycy z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Organizatorem koncertu była Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WTL
Organizatorem koncertu była Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WTL

Wydarzeniu towarzyszyło wiele papieskich wątków. Do najbardziej niecodziennych należało założenie skrzynki na intencje modlitewne, która pojedzie do Rzymu.

– Na jednym ze spotkań samorządu zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, żeby związać koncert bezpośrednio z Janem Pawłem II i wpadliśmy na pomysł skrzynki z intencjami. Umieściliśmy ją przed Wydziałem, tak, że wszyscy, którzy przyszli 18 maja na dzień otwarty lub koncert dziękczynny, mogli na miejscu wypisać intencje modlitewne, które nowo wyświęceni księża z naszej diecezji zawiozą do Rzymu. I któryś z nich odprawi w tych wszystkich intencjach mszę przy grobie Jana Pawła II – mówiła Monika Brosz z Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WTL.

 

Autorzy: Damian Guzek
Fotografie: Justyna Kmiecik