Pomóżmy Magdzie

 

Fundacja ISKIERKA jako organizacja pożytku publicznego (KRS: 0000248546) w imieniu rodziców zwraca się z apelem do ludzi dobrej woli o pomoc finansową dla Magdy Pierzyny.

Magda Pierzyna to 21-latka z Chorzowa, u której w roku 2005 zdiagnozowano guza złośliwego kości. Zaczęło się od bólu w prawym kolanie, który zaczął dokuczać 16-letniej Magdzie podczas lekcji WF. Dotychczas zdrowa dziewczyna przeszła operację oraz rehabilitację, ale niestety guz odrósł. W wyniku długiego i skomplikowanego leczenia, zarówno w Centrum Pediatrii i Onkologii w Chorzowie, a także w warszawskim Centrum Matki i Dziecka, musiała poddać się amputacji nogi.
Obecnie Magda jest studentką trzeciego roku biotechnologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, co od zawsze było jej marzeniem. Marzenie to mogło się spełnić dzięki ofiarności ludzi, którzy pomogli zebrać środki na zakup protezy. Niestety, studia Magdy mogą być przerwane. Jej proteza ma już cztery lata i zdolna studentka najbardziej obawia się sytuacji, w której nie mogłaby uczęszczać na zajęcia. Uczelnia nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i nie ma możliwości poruszania się o kulach w laboratoriach. Tak więc nowa proteza jest najważniejszą potrzebą Magdy. Niestety, jej zakup oraz późniejsza, długotrwała rehabilitacja znaczenie przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego potrzebna jest Państwa pomoc.

 Fundacja ISKIERKA
na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 00-838, Prosta 51
ING Bank Śląski nr konta:
30 1050 1588 1000 0023 0342 1412
na hasło: „Dla Magdy Pierzyny”