Życzenia świąteczne

Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty


(Przy wigilijnym stole, Jan Kasprowicz)


W atmosferze radosnego oczekiwania na
Święta Bożego Narodzenia
oraz Nowy 2010 Rok
proszę przyjąć płynące
z głębi serca życzenia.
Magicznych, pełnych wzruszeń, ciepła i nadziei
Świąt, odpoczynku w gronie Najbliższych,
a w Nowym Roku dobrych wydarzeń,
szczęścia w życiu osobistym
i spełnienia najskrytszych marzeń.


Rektor i Prorektorzy
Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 

 

Szanowni Czytelnicy!
 

 
  W listopadzie odbyły się uroczystości związane z 45-leciem istnienia Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach. O sukcesach, działalności naukowej i dydaktycznej Wydziału rozmawiamy z jego dziekanem prof. dr. hab. Janem Ilczukiem.
W bieżącym numerze piszemy też o wyróżnieniu nagrodą „Śląskiego Szmaragdu” pracownika Wydziału Filologicznego prof. zw. dr. hab. Jana Malickiego, dyrektora Biblioteki Śląskiej. Nagroda jest przyznawana przez Kościół luterański za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ekumenizmu, tolerancji, pojednania między narodami i integracji europejskiej,
Zachęcamy do przeczytania artykułu JM Rektora prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia pt. „Jakość, jakość a nie... jakoś”, w którym przedstawia on swoją wizję systemu szkolnictwa wyższego, zawierającą takie elementy, jak powszechna dostępność studiów, publiczna i indywidualna współodpowiedzialność za ich finansowanie, jakość i skuteczność.
Z pewnością zainteresuje Państwa rozmowa z prof. Tadeuszem Sławkiem, przewodniczącym Rady Programowej projektu „Europejska Stolica Kultury” Katowice 2016 pt. „Zapału i wyobraźni nie brakuje”. Czy Katowice otrzymają prestiżowy tytuł? Przystępując do tego przedsięwzięcia trzeba być realistą, bo konkurencja jest bardzo duża. Jednak, jak zapewnia prof. Sławek „prawdziwą istotą tego programu jest rozpoczęcie pewnych działań, uruchomienie procesu, który będzie trwał bez względu na to, czy miasto się zakwalifikuje do kolejnego etapu czy nie”.
Czytelnikom gazety życzymy ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku.
Redakcja
 
 

 

Autorzy: Redakcja