OD REDAKCJI

22 stycznia godność doktora honoris causa naszej Uczelni uzyska Tadeusz Różewicz. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy wkładkę uzupełnioną o unikatowe zdjęcia Tadeusza Różewicza, autorstwa naszego współpracownika Mariusza Kubika.

Uwadze Czytelników polecamy ważny tekst Kolegium Rektorów Uniwersytetu Śląskiego zatytułowany Uniwersyteckie dylematy: kolegialność czy przywództwo? Zachęcamy do dyskusji.

W numerze wracamy do zagadnienia listy filadelfijskiej, rozmawiamy z profesorem Edwardem Polańskim, wspominamy zmarłego niedawno Mariana Brandysa, odnotowujemy znakomity sukces zespołu badawczego kierowanego przez Profesora Jacka Janię, a także opisujemy kolejne inicjatywy Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

Z ogromnym smutkiem przychodzi nam także żegnać Profesora Andrzeja Kunisza i Dyrektora Kazimierza Cygana. Wspomnienia o Zmarłych zamieścimy w lutowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej".

Za miesiąc:
-stypendyści MEN,
Ogólnopolskie Prezentacje -wspomnienie o Zbigniewie Herbercie (cz. 2),
-dodatek dla kandydatów na studia w Uniwersytecie Śląskim,

-informacje o Ogólnopolskich Prezentacjach "Edukacja '99", które odbędą się w dniach 22-25 lutego w Katowicach, na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej "Spodek".

Tadeusz Rozewicz
Autorzy: Dariusz Rott