Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego

Katowice
ul. Bytkowska 1b
tel.: 32 258 24 20
writv@us.edu.pl
www.writv.us.edu.pl

Lista nagród, wyróżnień i sukcesów, jakie odnoszą studenci i absolwenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, jest niezwykle długa. Śląska filmówka może poszczycić się najwyższymi standardami kształcenia i znakomitą kadrą akademicką. Wśród nauczycieli większość to ścisła czołówka polskiej kinematografii, reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, dźwiękowcy, dokumentaliści, producenci, kierownicy produkcji, dziennikarze, publicyści, medioznawcy, performerzy. Są tu m.in.: Marcin Koszałka, Maciej Pieprzyca, Jerzy Łukaszewicz, Krzysztof Lang, Bogdan Tosza, Violetta Rotter-Kozera.

Działalność akademicka Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego koncentruje się na kilku obszarach. Należą do nich kształcenie w dziedzinie sztuki filmowej i telewizyjnej oraz w zakresie zawodów medialnych w szeroko pojętym sektorze audiowizualnym, badania naukowe w sektorze wiedzy o mediach oraz twórczość filmowa, telewizyjna i teatralna.

Od wielu lat studenci katowickiej filmówki są organizatorami międzynarodowego festiwalu filmowego Węgiel International Student Film Festival, podczas którego odbywa się prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całego świata.

Dobiega końca budowa nowej siedziby Wydziału (w centrum Katowic, na terenie kampusu uniwersyteckiego), znajdą się tam nowoczesne pracownie, m.in. do nauki montażu i produkcji, przestronne sale wykładowe, studio filmowo-telewizyjne, sala projekcyjna dla 150 osób, a także przestrzeń do kształcenia z zakresu fotografii cyfrowej i eksperymentalnej.


Fotografie: Justyna Koziarz