Sportowe osiągnięcia studentów UŚ

13 czerwca odbyło się coroczne spotkanie JM Rektora prof. zw. dr hab. Janusza Janeczka ze studentami-sportowcami, medalistami Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w roku akademickim 2006/07.

Foto: Agnieszka Sikora

Snowboard:
Indywidualnie: Adam Suchański: I miejsce slalom (typ Uniwersytety); Małgorzata Jachym: III miejsce slalom (typ Uniwersytety).
Drużynowo: III miejsce drużynowo slalom (typ Uniwersytety): Adam Suchański, Michał Wykrota, Jarosław Jędraszak, Piotr Morawiec.

Narciarstwo alpejskie:
Indywidualnie: Michał Wykrota: II miejsce slalom gigant (typ Uniwersytety)
Drużynowo: III miejsce drużynowo (typ Uniwersytety): Michał Wyrota, Michał Brońka, Maciej Szewczyk.

Wspinaczka:
Indywidualnie: Momatiuk Jakub: III miejsce trasa na trudność (typ Uniwersytety).
Drużynowo: III miejsce drużynowo (typ Uniwersytety): Jakub Momatiuk, Wojciech Gil, Mateusz Szczucki, Kajetan Koperwas, Bartłomiej Klimaj.

Kolarstwo górskie:
Indywidualnie: Ilona Cieślar: I miejsce (kl. Ogólna); I miejsce (typ Uniwersytety).
Drużynowo: III miejsce (kl. Ogólna); I miejsce (typ Uniwersytety): Ilona Cieślar, Maja Michalska, Magda Czarnota.

Trójbój siłowy:
Indywidualnie: Marcin Pszczel: II miejsce (kl. Ogólna) i I miejsce (typ Uniwersytety); Kornel Olszewski: II miejsce (kl. Ogólna) i I miejsce (typ Uniwersytety); Bartosz Wolak II miejsce (typ Uniwersytety), Adam Jaros II miejsce (typ Uniwersytety).
Drużynowo: III miejsce (typ Uniwersytety).

Judo:
Indywidualnie: Michał Kubieniec III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Karate kyokushin:
Indywidualnie: Kamila Żurek II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski, Agnieszka Helińska II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów, Agata Zjawiska I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów, Michał Krzak I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Narciarstwo wysokogórskie:
Indywidualnie: Aleksandra Dzik: Puchar Polski.

Tenis ziemny:
Drużynowo: III miejsce: Magdalena Kotula, Aleksandra Straszak, Karolina Strzemińska.

III Ogólnopolskie zawody pływackie studentów niepełnosprawnych:
- Michał Gizak, student Edukacji Techniczno - Informatycznej: 50 m stylem dowolnym - złoty medal, 50 m stylem klasycznym - srebrny medal, 50 m stylem grzbietowym - srebrny medal, 100 m open - srebrny medal.
- Adam Gniadek, student kulturoznawstwa: 25 m stylem dowolnym - złoty medal, 50 m stylem motylkowym - brązowy medal.
- Piotr Czarnota, student politologii: 50 m stylem grzbietowym - brązowy medal, 25 m stylem dowolnym - czwarte miejsce, 50 m stylem dowolnym - czwarte miejsce.
- Karolina Karbownik, studentka prawa: 25 m stylem dowolnym - brązowy medal.

Autorzy: Foto: Agnieszka Sikora