Świat ma kształt piłki...

...a przynajmniej podczas ostatnich czterech tygodni. To niezwykłe spostrzeżenie nie powinno wzbudzać zdziwienia, wszak okrąglutki miesiąc żyliśmy, chcąc lub nie, piłką nożną. Tematyka ta nawet wkradła się do naszych felietonów. Pisząc te słowa jeszcze nie wiemy, kto został "campeon", co w języku drużyny, której redakcja "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" wiernie kibicowała znaczy "mistrzem" (patrz: felieton Stefana Oślizły). Ale mimo futbolowej gorączki i dokuczliwych upałów życie w murach naszej Uczelni toczy się dalej (jak piłka po murawie), dlatego zapraszamy do ostatnich przedwakacyjnych relacji, artykułów i wspomnień.

Polecamy szczególnej uwadze tekstu wykładu prof. zw. dr. hab. Marka S. Szczepańskiego - wygłoszonego 27 maja br. podczas X Koncertu Akademickiego z okazji Święta Uniwersytetu Śląskiego. Wykład zatytułowany jest "Między domem a kosmosem. Ojczyzny prywatne w systemie światowym".

Jak na zbliżający się okres urlopowy przystało zachęcamy do lektury tekstów podróżniczych. Relacjami z Kenii, Capri, Nowej Zelandii i Tybetu inaugurujemy powstanie nowej rubryki "W cztery strony świata". Liczymy, że po tegorocznych wojażach w rubryce tej pojawi się wiele ciekawych relacji, do czego zachęcamy gorąco studentów i pracowników naszej Uczelni.

Wszystkim Czytelnikom i Współpracownikom "Gazety Uniwersyteckiej UŚ" życzymy wspaniałych wakacji, odpoczynku i pełnego relaksu na łonie przyrody, w samotności lub w gronie rodziny i przyjaciół (jak kto woli).

I oczywiście serdecznie zapraszamy do pierwszego, jesiennego numeru "Gazety..." już w... październiku!

Rys. Marek Rojek

Autorzy: Redakcja, Rys. Marek Rojek