AKADEMIKI W CZASIE WAKACJI

Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny Dział Spraw Studenckich uprzejmie informuje, że w czasie wakacji studenci UŚ nie muszą składać podania o przyznanie miejsca w akademiku. Zakwaterowanie odbywa się na podstawie ważnej legitymacji studenckiej, doktoranckiej lub zaświadczenia o odbywaniu studiów podyplomowych. Absolwenci UŚ mogą okazać legitymację, dyplom, indeks albo inny dokument potwierdzający fakt obrony pracy dyplomowej w bieżącym roku akademickim. Osoby posiadające zaległości w opłatach za DS proszone są o jak najszybsze uregulowanie należności, pod rygorem nieprzedłużenia pobytu na okres wakacji.

Obecni mieszkańcy akademików, którzy planują pozostanie na okres wakacji proszeni są o zgłoszenie tego faktu kierownikowi domu studenckiego do 29 czerwca br. z uwagi na konieczność przygotowania akademików do wynajęcia dla grup i osób spoza Uczelni oraz planowane remonty.

W okresie od 1 lipca do 30 września br. obowiązuje stawka wakacyjna, która przysługuje wszystkim studentom (również cudzoziemcom) studiów dziennych, zaocznych, wieczorowych, uczestnikom studiów doktoranckich i słuchaczom studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego oraz innych uczelni, także tegorocznym absolwentom.

Podania o przyznanie miejsca w akademiku na okres wakacji w roku akademickim 2004/2005 składają wyłącznie osoby niebędące studentami, a ubiegające się o ulgę w opłacie o DS, a także opiekunowie praktyk dla grup studenckich odbywających ćwiczenia terenowe, itp., których pobyt opłacany jest ze środków UŚ. Wnioski w tej sprawie należy składać do 29 czerwca br. Prorektor ds. Kształcenia może na podstawie pisemnej prośby przyznać odpłatność taką, jak w roku akademickim osobom niebędącym studentami, a zainteresowanym zamieszkaniem w okresie wakacji, przez co najmniej miesiąc.

Wszystkie podania prosimy składać w Dziale Spraw Studenckich, budynek Rektoratu, ul. Bankowa 12, pokój nr 17 (na parterze).

Uprzejmie informujemy, że w związku z zamierzoną przez władze uczelni sprzedażą Domu Studenta nr 3 w Katowicach-Ligocie, akademik ten zostaje zamknięty począwszy od 1 lipca 2005 roku. Ponadto, z uwagi na konieczność zmniejszenia kosztów utrzymania Osiedla Akademickiego w Sosnowcu, w okresie od 15.07. do 15.09. br. będą nieczynne tamtejsze Domy Studenta nr 3 i 4. Przepraszając za utrudnienia, zachęcamy do zamieszkania w pozostałych akademikach Uniwersytetu Śląskiego.

Dział Spraw Studenckich

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowanePre-teXtRozmowaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...