Na wakacje!

W sierpniu 1980 roku narodziła się "Solidarność", która dała początek wielkim przemianom w Polsce i Europie. Wkrótce potem - 2 października 1980 roku - powstał w Uniwersytecie Śląskim Tymczasowy Uczelniany Komitet Koordynacyjny NSZZ "Solidarność". Impulsem do utworzenia niezależnych związków zawodowych w naszej Uczelni było porozumienie gdańskie z 31 sierpnia 1980 r. Z okazji zbliżającej się 25. rocznicy istnienia NZSS "Solidarność" w Uniwersytecie Śląskim zamieszczamy w "Gazecie Uniwersyteckiej UŚ" obszerny materiał poświęcony tym szczególnym wydarzeniom.

Zgodnie z zapowiedzią z czerwcowego wydania naszej "Gazety...", w bieżącym numerze możemy znaleźć także artykuł poświęcony wizycie przedstawicieli naszej Uczelni w Uniwersytecie Śląskim w Opawie. Pokłosiem tego wyjazdu jest tekst przybliżający nam nie tylko samą opawską uczelnię, ale także bogatą historię miasta i regionu oraz urok samej Opawy.

Koniec roku akademickiego 2004/2005 przyniósł nam równocześnie koniec kadencji przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UŚ - Sławka Gruszki. Kończącemu studia w naszej Uczelni Sławkowi życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze życia, a jednocześnie nowemu przewodniczącemu - Damianowi Sopali - dużo wytrwałości, wspaniałych pomysłów i dobrej współpracy z Władzami Uniwersytetu Śląskiego.

Natomiast wszystkim naszym Czytelnikom życzymy udanych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Rys. Marek Rojek

Do zobaczenia w październiku!

Redakcja

Autorzy: Redakcja, Rys. Marek Rojek
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowanePre-teXtRozmowaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...