Oddaj swój głos na najlepszą książkę

Zakończyła się VI edycja Śląskiego Wawrzynu Literackiego - nagrody Biblioteki Śląskiej. Wybitni krytycy, badacze literatury współczesnej, pracownicy naukowi, wydawcy przedstawili czytelnikom Biblioteki Śląskiej w kolejnych 10 spotkaniach w Klubie Dobrej Książki nominacje do nagrody, książki wydane w 2004 r.

Krzysztof Lisowski z Wydawnictwa Literackiego rekomendował książkę Olgi Tokarczuk Ostatnie historie, prof. Elżbieta Hurnik z Akademii im. Jana Długosza Z głowy Janusza Głowackiego, Wacław Sadkowski z "Literatury na świecie" książkę Jacka Bocheńskiego Kaprysy starszego pana, prof. Anna Węgrzyniak z ATH w Bielsku-Białej - Podróże z Herodotem Ryszarda Kapuścińskiego, prof. Aleksander Fiut z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Spiżarnię literacką Czesława Miłosza, Krystyna Rodowska, poetka, tłumaczka - Julii Hartwig tom poezji Bez pożegnania, Tomasz Raczek z Wydawnictwa "Latarnik" książkę Zygmunta Kałużyńskiego Do czytania pod prysznicem, dr Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich książkę w opracowaniu Anny Mieszkowskiej Matka dzieci holocaustu.Historia Ireny Sendlerowej, dr Marek Bieńczyk - prozaik, eseista, tłumacz rekomendował książkę Andrzeja Stasiuka Jadąc do Babadag, dr Leszek Engelking z Uniwersytetu Łódzkiego Słowacki. Encyklopedię Jarosława Marka Rymkiewicza.

Urna wraz z kartami do głosowania wystawiona jest w holu Biblioteki Śląskiej w Katowicach, pl. Rady Europy 1, do połowy lipca br. Zapraszamy do głosowania.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody nastąpi we wrześniu.

Małgorzata Sznicer

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania
Bez przypisówKronika UŚNiesklasyfikowanePre-teXtRozmowaStopnie i tytuły naukoweW sosie własnymWydawnictwo Uniwersytetu ŚląskiegoZ Cieszyna
Zobacz stronę wydania...