RELAKS W CZASIE SESJI

Dla jednych już skończyła się sesja zimowa, inni właśnie są w trakcie zdawania egzaminów, jednak już teraz każdy z nas szuka miejsca, w którym choć na chwilę będzie można zapomnieć o egzaminacyjnej gorączce, zrelaksować się i zregenerować siły. Doskonałym sposobem na wypoczynek jest spędzenie kilku dni w, usytuowanym w malowniczych krajobrazach, górskim schronisku.

Jedno z takich właśnie schronisk-azylów mieści się w Górach Sowich. "Bukowa Chata", bo o niej mowa, jest wyjątkowym budynkiem.

Schronisko górskie
Schronisko górskie "Bukowa Chata"
Wykonano ją z daglezjowych bali wg tradycyjnej technologii. Oryginalność całego przedsięwzięcia sprawia, że schronisko oferuje swoim gościom niepowtarzalny klimat, którego ciepło podtrzymywane jest bezustannie przez płonące pośrodku sali ognisko. Płomień ogrzewa atmosferę wspólnie spędzonych miłych chwil. Ponadto "Bukowa Chata" jest doskonałą bazą wypadową dla wycieczek krajoznawczych, można stąd wyruszyć na wyprawę, w czasie której zwiedzimy m.in. podziemne miasto - Osówkę, twierdzę w Srebrnej Górze, Zamek Książ i Grodno oraz Wambierzyce zwane Śląską Jerozolimą. Dodatkową atrakcją jest to, że "Bukowa Chata" sytuuje się na skrzyżowaniu wielu szlaków turystycznych, a obok niej znajduje się wyciąg narciarski, który w razie potrzeby jest odpowiednio dośnieżany. Miejsc i okazji do przyjemnego przepędzania czasu jest zatem taka obfitość, że chyba żaden z gości "Bukowej Chaty" nie będzie mógł narzekać na nudę.

Warto też wspomnieć o atrakcjach przygotowanych dla amatorów dobrej kuchni. W "Bukowej Chacie"

ognisko w chacie
Jedną z atrakcji schroniska jest palenisko,
nieprzerwanie płonące po środku głównej sali
organizuje się przyjęcia, bankiety okolicznościowe, biesiady połączone z pieczeniem barana, dzika lub prosięcia, ogniska oraz grillowanie. Schronisko idealnie nadaje się do organizowania różnego rodzaju imprez (integracyjnych, szkoleń pracowniczych, rajdów studenckich), których integralną częścią jest rekreacja i wypoczynek. Atrakcją uprzyjemniającą spędzony w "Bukowej Chacie" czas są przygotowywane w czasie zimy kuligi.

"Bukowa Chata" jest zatem doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie sesji, imprez pracowniczych, w czasie świąt czy ferii. Warto tu zajrzeć i na własną rękę sprawdzić, jak naprawdę wygląda schronisko przyjazne studentom.

Ewa Skrzypek

Autorzy: Ewa Skrzypek, Foto: Elek
Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania