... PRZYSZŁA ZIMA ZŁA...

Długo oczekiwana zima przybyła wreszcie wraz ze śniegiem i mrozem. W te chłodnie dni osobom, które nie mogą spędzać wolnego czasu (jeśli nim w ogóle dysponują) w ciepłych krajach, polecamy rozgrzewające artykuły lutowego numeru "Gazety Uniwersyteckiej". Do takich na pewno należy propozycja, zaprzyjaźnionej z naszą Uczelnią, firmy Gymnasion, która zaprasza studentów i pracowników UŚ na siłownię, fitness oraz do tańca. Dla odstresowania się sesją zapraszamy także w Góry Sowie - do schroniska górskiego "Bukowa Chata".

W styczniowym numerze "Gazety Uniwersyteckiej" ukazała się pierwsza część artykułu prof. dr. hab. Marka Szczepańskiego, poświęcona jego podróży na Cejlon. W bieżącym numerze zapraszamy do lektury drugiej części, niestety, zaopatrzonej w postscriptum, w którym wspominamy o tragedii, jaka dotknęła Azję Południowo-Wschodnią, w tym Sri Lankę, 26 grudnia ubiegłego roku. Natomiast o przyczynach powstawania i konsekwencjach tsunami opowiada dr Antoni Winiarski w artykule Fale śmierci.

W poprzednim numerze "Gazety..." wspominaliśmy także o rozpoczętym właśnie Światowym Roku Fizyki 2005. O inauguracji Roku w Uniwersytecie Śląskim informuje dr Jerzy Jarosz w artykule Najpiękniejsze eksperymenty wszech czasów.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy do bieżącego numeru "Gazety..." dodatek dla maturzystów "Co-gdzie-kiedy" - opracowany we współpracy z Działem Nauczania UŚ. Zawiera on aktualne kryteria kwalifikacji, obowiązujące kandydatów na studia dzienne, zaoczne i wieczorowe w Uniwersytecie Śląskim na rok akademicki 2005/2006 oraz najważniejsze informacje dotyczące rodzaju dokumentów kandydatów na studia i terminów ich składania.

Redakcja

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania