NA EGZAMINACYJNY STRES - GYMNASION

Codzienny stres, egzamin za egzaminem, mnóstwo zaliczeń, pisanie prac do białego rana, zmęczenie towarzyszące większości studentów, a także egzaminującym ich pracownikom uniwersyteckim - to zwykle objawy sesji. Stres pozbawia sił, chęci do nauki, wyjaławia z koncentracji i wprawia studencką brać w nerwowy nastrój. Lekarstwem staje się każda wolna chwila przeznaczona na odpoczynek. A najefektowniejszy relaks można osiągnąć, stosując zasadę - ogień zwalczaj ogniem, zmęczenie psychiczne zmęczeniem fizycznym. Można wybrać się na narty, na wędrówkę po obsypanych białym puchem górach, spędzić wolny czas na nocnych imprezach. Tym, którzy nie mają funduszy na dalekie wyjazdy, proponujemy czynny odpoczynek na ulicy Uniwersyteckiej.

Tuż obok Instytutu Fizyki, w budynku ALTUS (ul. Uniwersytecka 13) zorganizowano siłownię z prawdziwego zdarzenia - Fitness Klub Gymnasion. Sieć siłowni Gymnasion powstała w 1999 roku w Warszawie z inicjatywy czterech polskich sportowców i przedsiębiorców: Jacka Wszoły, Ireneusza Wesołowskiego, Stefana Tatarka oraz Mariusza Czerkawskiego. Pomysł na stworzenie Gymnasiona zrodził się z chęci stworzenia siłowni nietuzinkowych, ze specyficznym klimatem i nastawieniem na klienta - i udało się to znakomicie. W Gymnasionach panuje sympatyczna atmosfera, wystrój inspirowany jest sztuką starożytną, w której jednak świetnie komponują się nowoczesne sprzęty najwyższej jakości.

Ze względu na bliskość z Uniwersytetem Śląskim Gymnasion postanowił wystosować dla pracowników i studentów specjalną ofertę - czekają na Was o wiele tańsze karnety i wejściówki. Studenci za 15 złotych mogą (od rana do godziny 17) korzystać ze wszystkich sprzętów do ćwiczeń siłowych, nie muszą także martwić się o sposób trenowania, ponieważ odpowiedni trening dobiera i opracowuje, do indywidualnych predyspozycji i potrzeb, doświadczony instruktor. Specjalnie dla żaków zorganizowano także grupy, w których wspólnie można uprawiać fitness, aerobik, step, stretching, power bike a także potańczyć (salsa, funk). Krzysztof Sak, menedżer Klubu, poleca właśnie ćwiczenia zespołowe, ponieważ wysiłek fizyczny w grupie mobilizuje do większej aktywności, a ćwiczenie, według niego, "to najlepszy sposób na odreagowanie, na zapomnienie o szarej codzienności, nieudanych zaliczeniach, a także jest to psychiczny odpoczynek przed kolejnymi". Dodatkowym atutem ćwiczeń grupowych jest to, że grafik został dostosowany do potrzeb studentów, dla których ćwiczenia, odbywające się zwykle popołudniami, zorganizowano w godzinach przedpołudniowych aż w trzech grupach.

Współpraca Gymnasiona z Uniwersytetem zaowocowała również ulgowymi karnetami dla pracowników - cena miesięcznego karnetu to wydatek 90 złotych (normalnie karnet taki kosztuje 145 złotych).

Po dawce ćwiczeń fizycznych warto zafundować sobie chwilę relaksu w saunie, której koszt nie nadszarpnie zbytnio studenckiego budżetu. Można ją również wynająć dla kilku osób i w miłym gronie wypocić sesyjne troski. Po takich atrakcjach można rześko i ochoczo, emanując pozytywną energią wkroczyć na kolejne zaliczenia lub podjąć się egzaminacyjnych wyzwań.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.gymnasion.pl

red.

Ten artykuł pochodzi z wydania:
Spis treści wydania