Targi Edukacyjne w Bielsku-Białej

W dniach 10-12 lutego odbyły się II Bielskie Targi Edukacyjne, zorganizowane przez tamtejsze Biuro Promocji i Wystaw ASTRA pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Podobnie jak w ubiegłym roku Cieszyn reprezentowała grupa wykładowców i studentów Filii Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia przedstawiła bogatą ofertą edukacyjną dla przyszłych studentów, ale również zaciekawiła oryginalną aranżacją stoiska, prezentując m.in. prace Instytutu Sztuki.

Targi Edukacyjne

Przedstawienie konkurencyjnej i atrakcyjnej oferty jest bardzo istotne. Targi adresowane są do młodych ludzi szukających przyszłej drogi życiowej. Ważne jest, aby otworzyć się na ich potrzeby, umieć poradzić, zachęcić, a przede wszystkim trafić w oczekiwania, które są coraz większe. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę i staramy się jak najlepiej zareklamować naszą uczelnię, tym bardziej, że w naszym regionie pojawiło się wiele konkurencyjnych ofert ze stron prywatnych wyższych szkół. - poinformował Krzysztof Pszczółka, kierownik Działu Promocji Filii UŚ.

Targi Edukacyjne

Już w ubiegłym roku, gdy impreza organizowana była po raz pierwszy, cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży i dorosłych. W tym roku o 30% zwiększyła się ilość wystawiających się szkół i uczelni oraz innych placówek edukacyjnych, było ich około 100. Odwiedzający mogli wziąć udział w seminariach, prelekcjach, licznych pokazach i prezentacjach tematycznych. Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedziło ponad 8 tysięcy osób. Miejmy nadzieję, że część z odwiedzających, przyjedzie do Cieszyna i zdecyduje się na studia na tutejszej uczelni, na jednym z prezentowanych kierunków.