SPORTOWA MIGAWKA

W dniach 28.02 - 03.03.2002 odbyły się I Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Snowboardzie w Zakopanem na stokach Gubałówki. W imprezie wzięło udział 180 zawodników (w tym 70 kobiet) reprezentujących 35 uczelni z całej Polski. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: slalom gigant oraz skoki (straight jump) kobiet i mężczyzn.

Barwy naszego uniwersytetu reprezentowały m.in.: Małgorzata Jachym, która w slalomie zajęła 9 miejsce (na 66 uczestniczek), a w skokach była 16 (na 21 zawodniczek), a także Małgorzata Bombelka - zdobywczyni 33 miejsca (slalom).

Drużyna męska wystąpiła w nieco liczniejszym składzie: Paweł Koziara (18 w slalomie; 25 w skokach), Adrian Białas ( 77/ 39), Marcin Berezowski ( 80/ 40), Arkadiusz Turczyński ( 86/ 28).

W klasyfikacji generalnej UŚ Katowice zajął 9 miejsce, a wśród uniwersytetów uplasował się na 4 pozycji.

W ośrodku narciarskim "Stożek" w Wiśle 07.03 br., została zorganizowana przez AE Katowice II i III edycja Akademickich Mistrzostw Śląska w Kombinacji Alpejskiej. W slalomie specjalnym i dwuboju alpejskim wystartowały kobiety i mężczyźni.

sport

Nasze zawodniczki w II edycji w punktacji drużynowej zdobyły 3 miejsce (na 6 zespołów), a mężczyźni znaleźli się na 5 pozycji. Natomiast po trzecim etapie (dwuboju) oba zespoły zajęły 5 lokatę. W generalnej punktacji po trzech edycjach kobiety wywalczyły 4 miejsce, a ekipa męska pozostała na 5 miejscu.

Na uwagę zasługuje ranking 10 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej. Aleksandra Kafka uplasowała się na 7 pozycji. Natomiast koleżanka Oli z drużyny - Emilia Skupin była jedenasta.

sport

Wielkimi osiągnięciami może pochwalić się sekcja trenera Janusza Sowy. Na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w karate tradycyjnym, które odbyły się 15-16 marca br. na AE w Katowicach zdobyli 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy.

W kategorii kata drużynowe kobiet (system punktowy) złoto wywalczyły: Danuta Kaczor, Katarzyna Lipińska oraz Aleksandra Szewczyk. W tej samej konkurencji również mężczyźni stanęli na najwyższym podium w składzie: Krzysztof Kaczor, Michał Kuźnik, Radosław Polowy. Złoty krążek zdobyli także Danuta Kaczor i Krzysztof Kaczor w enbu kobieta - mężczyzna.

W kumite drużynowym mężczyzn srebro otrzymali: Miłosz Kościelniak - Marszał, Michał Kuźnik oraz Radosław Polowy. Oprócz tego Michał Kuźnik i Radosław Polowy mogą poszczycić się drugim srebrnym krążkiem zdobytym w enbu mężczyzna - mężczyzna.

Brąz w kata indywidualnym zdobył Krzysztof Kaczor.

Sekcja tenisa stołowego pod okiem pani trener Małgorzaty Kudery od 4 do 7 kwietnia reprezentowała UŚ na XXI Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. W zawodach wystąpiło 13 drużyn męskich i 11 żeńskich. Zespół kobiet po wyjściu z grupy zakwalifikował się do rozgrywek o I - VIII miejsca i ostatecznie zajął V miejsce. Po losowaniu drużyna męska znalazła się w grupie razem z Wrocławiem i Poznaniem (późniejszym mistrzem i wicemistrzem Polski), i pomimo usilnych prób, nie wyszła z tej "piekielnej" grupy. W walce o miejsca od IX - XIII mężczyźni zajęli IX miejsce.

W turnieju indywidualnym na 31 startujących kobiet Agnieszka Kasperska z V roku Prawa i Administracji (zaocz.) wywalczyła V miejsce. Wśród mężczyzn (na 45 zawodników) najlepszym okazał się Jan Ciepiał z III roku Filozofii, który również uplasował się na V pozycji.

W Katowicach - Szopienicach 12 kwietnia odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym. Trener Stanisław Bonk miał powody do dumy. W klasyfikacji zespołowej UŚ "wydźwigał" złoto, zdobywając 56 punktów. Podobnie w konkurencjach indywidualnych - w 6 kategoriach wagowych zawodnicy mogli pochwalić się złotymi krążkami. Oto skład zwycięskiej drużyny: Łukasz Szuster (kat. do 52kg), Marcin Sufin (kat. do 56kg), Marek Talatycki (kat. do 67,5kg), Sebastian Barycza (kat. do 67,5kg), Łukasz Płaszczyk (kat. do 67,5kg), Kornel Olszewski (kat. do 75kg), Jerzy Dajka (kat. do 82,5kg), Piotr Kotulski (kat. do 90kg), Jarosław Wawrowski (kat. do 100kg), Paweł Korzenecki (kat. do 100kg).

ZAPOWIEDZI

JUWENALIA (16-18 MAJA) - liczne imprezy sportowe
16 MAJA - III halowe Mistrzostwa Uniwersytetu Śląskiego w piłce nożnej o Puchar Rektora UŚ (Chorzów)
17 MAJA - finał ULKI (Uczelnianej Ligi Koszykówki Amatorskiej) w Spodku (godz. 17.00)

Wszelkie informacje można uzyskać w SWFiS lub w AZS UŚ. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.