IMPREZY W CIESZYNIE

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny
"Pod Wenus"

Studenci IV ASK zorganizowali cykl imprez, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Cieszynie. Pierwszą imprezą z tego cyklu był "Bal Piżamowy", na którym wszyscy w strojach wieczorowo - nocnych świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki raczej nie nastrajającej do spania. Przytupywania Piżamowców przerywane były konsumpcją znakomitych pieczonych kiełbasek. Ubrania studentów okazały się nadzwyczaj pomysłowe: od bramkarza w ponętnej haleczce począwszy, na pannie w wymiętym szlafroku, papilotach i maseczce na twarzy skończywszy.

Wspaniałą zabawę uwieczniono na fotografiach, które prezentowano w budynku głównym cieszyńskiej Filii UŚ, oraz na kasecie video. Projekcja interesujących migawek z tegoż Balu odbyła się 16 grudnia 1997r. o godz. 11. 00 w Sali Konferencyjnej. Nieodłącznie towarzyszył jej śmiech przerywany westchnieniami tych, którzy na zabawie nie byli...

Kolejną imprezą był Kiermasz Świąteczny, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tradycyjnie przy Wenus w dniach 12, 13, 14 grudnia 1997r. (przy ucieczce studentów z całej Polski - w tym czasie miał miejsce Parlament Studentów RP), a także 17 i 19 grudnia 1997r. stanął kram pełen, nie tylko świątecznych, niespodzianek. W środę (17 grudnia) można było jeszcze raz (a nawet dwa) zobaczyć film z "Balu Piżamowców". Tym razem projekcja odbyła się w bardzo nietypowym miejscu - ekran zawisł bowiem na drzwiach Sali Kameralnej.

Jeśli ktoś nie zdążył odwiedzić kiermaszu na Uczelni, mógł nadrobić tę niewątpliwą stratę 20 i 21 grudnia 1997r. w Cieszyńskim Ośrodku Kultury, gdzie gościli studenci ze świątecznym małym co-nieco.

Bal pizamowy

Bal piżamowy

Autorzy: Anna Sukiennik