OD REDAKCJI

W kolejnym numerze naszego pisma znajdą Państwo zapowiedziane w ubiegłym miesiącu materiały dokumentujące wizytę Pana doktora Michaela Vorbecka, reprezentującego Departament Szkolnictwa Wyższego Rady Europy. Przy okazji publikujemy teksty, które powinny wprowadzić Czytelników w problematykę integracji europejskiej. Cykl zamierzamy kontynuować w następnych numerach "Gazety". Pamiętamy o kandydatach na studia w Uniwersytecie Śląskim. Specjalnie dla nich druga część naszego dodatku. Tym razem dotyczy on studiów zaocznych i wieczorowych. Ponadto w formie specjalnego dodatku prezentujemy Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. Zachęcamy równocześnie inne jednostki Uczelni do tego typu prezentacji.

Otwieramy "Witrynę Samorządu Studenckiego", prezentujemy kolejnych stypendystów MEN. W trosce o tych, którzy kupują książki naukowe zamieszczamy krótki poradnik po miejscach na naszej Uczelni, gdzie sprzedaż jest prowadzona. Polecamy także teksty autorstwa Profesor Zofii Ratajczakowej.

Wspominamy zmarłego 29 lipca 1997 Profesora Jerzego Szydłowskiego. Kilka dni temu pożegnaliśmy Profesora Tadeusza Banaszczyka. Wspomnienie o Zmarłym zamieścimy w kolejnym numerze "Gazety Uniwersyteckiej UŚ".

Za miesiąc m. in. :
  • Rozmowy na trzydziestolecie UŚ: Profesor August Chełkowski
  • Reforma systemu edukacji. Koncepcja wstępna
  • Unia Europejska - jak to działa? Cz. 2.
  • Dr Jacek Lyszczyna: Hiszpańskie impresje

Uniwersytet