Kronika Uniwersytecka - Listopad 1998

Złota płyta

Wydana w 1997 roku płyta kompaktowa O "Gwiazdo Betlejemska. Kolędy" uzyskała tytuł "złotej płyty". W jej nagraniu uczestniczyli wybitni soliści (m. in. tenor Kałudi Kałudow) oraz chór Instytutu Pedagogiki Muzycznej w Cieszynie, pod kierunkiem Aleksandry Paszek-Trefon. okladka koledy

Nowa płyta

okladka koledy Fillia Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie opublikowała kolejną płytę kompaktową, którą polecamy Państwa uwadze. Nosi ona tytuł "Garniemy się do muzyki" i jest świadectwem dorobku młodych ludzi, którzy, korzystając z poetyckiej frazy Konstantego Ildefonsa Gałzyńskiego, "Garną się do muzyki", ale nie zamierzają być koncerującymi wirtuozami. Życzymy, aby stała się kolejną "złotą płytą".

Album

Kilka tygodni temu ukazał się przygotowany pod redakcją Aleksandry Kielak i fachowym okiem Profesora Artura Starczewskiego album "Uniwersytet Śląski po trzydziestu latach". Teksty do albumu przygotowali Jerzy Parzniewski i Jacek Lyszczyna, a zdjęcia - Piotr Bławicki, Janina Ciupek, Tomasz Dziechciarz, Mirosław Grzegrzółka, Tomasz Wójcik, Wojciech Ziółkowski.